Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Teet Soorm: raske saab olema
HKSCan Estonia juhi Teet Soormi sõnul ei jäta Venemaa ulatuslik vastulöök sanktsioonidele puutumata ühtegi osapoolt. „Raske saab meil kindlasti olema,“ ütles ta.
Venemaa president Vladimir Putin otsustas piirata põllumajandussaaduste sissevedu nendest riikidest, mis on Venemaale Ukraina kriisiga seoses sanktsioonid kehtestanud
Lihatöötlemise ja -müügi ettevõtte HKScan Estonia juht Teet Soorm ütles, et Venemaa vastulöök sanktsioonidele mõjutab kindlasti Eesti seakasvatust ja lihatööstust. Selle suurus sõltub aga tema sõnul sellest, mis saab Euroopa Liidu ühtsusest peale nii ulatuslikke põllumajandustoodetele seatud sanktsioone ja mis mõju avaldavad Venemaa poolsed sanktsioonid globaalsele põllumajandustoodete turule.
Soorm lisas, et peale Euroopa Liidu kui ka kogu maailma põllumajandustootmist ja toidutööstust tabavad ebameeldivused ka Venemaa tarbijaid. “Raske saab meil kindlasti olema,” ütles ta.
Pärast jaanuaris kehtima hakanud Venemaa ekspordikeeldu Euroopa Liidu sealihale on HKScan Estonia otsene müük Venemaale Soormi sõnul väike olnud – alla 1% kogu ettevõtte müügist. Broileriliha ei ole HKScan Estonia Venemaale eksportinud. “Meid hakkavad mõjutama eelkõige Euroopa Liidu ja Baltikumi siseturu muudatused seoses sanktsioonidega. Nende täpsemat mõju saab hinnata alles siis kui kogu sanktsioonide pakett on teada,” ütles Soorm.
Venemaa otsus piirata Euroopa Liidu ja USA toidutööstusettevõtete toodangu importi Venemaale toob kaasa kaupade ülekülluse turul, ütles Estoveri juht Ago Teder.
Venemaa president Vladimir Putin andis eile õhtul välja ukaasi, milles loetleb põllumajandustooted, mida enam ei tohi Venemaale importida. Tähelepanu väärib, et alkoholile sanktsioone ei rakendatud.
Välisminister Urmas Paet märkis, et Venemaa kehtestatud sanktsioonide üheks kaotajaks on Vene tarbija, kelle jaoks muutub edaspidi põllumajandustoodete hind ja kvaliteet.
2018. aastal Leedus loodud ühisrahastusplatvormi Profitus idee sündis järk-järgult, kui kinnisvara ostjate ja müüjatega suheldes ning kinnisvaraprojekte arendades võis näha inimeste üha suurenevat investeerimishuvi.