Saksa keemiatoodete firma Henkel hoiatas täna, et aasta teises pooles käibekasv peatub, sest Venemaa-Ukraina konflikt ja rahutused Lähis-Idas panevad ärile põntsu.
„Meie hinnangul on Ukraina-Vene konflikti eskaleerumisel ning poliitiliste rahutuste jätkumisel Lähis-Idas turgudele tõsine negatiivne mõju,“ teatas Henkeli juht Kasper Rorsted täna. „Ootame aasta teisel poolel aeglasemat käibekasvu ja väiksemat kasumit aktsia kohta,“ märkis ta.
Henkeli aktsia hind kukkus Frankfurdi börsil täna enam kui 6%, mis on viimase poole aasta suurim langus. Pinged Lähis-Idas ja Ukrainas rikuvad ära Rorstedi plaani kasvatada tänavu ettevõtte käive 20 miljardi euroni. Mullu oli firma käive 16,5 miljardit eurot. Suurem osa kasumist loodeti teenida arenevatel turgudel.
Henkelil on Venemaal kaheksa tehast kokku 2500 töötajaga. Venemaa on ka ettevõtte jaoks suuruselt neljas turg, kus teeniti mullu 1 miljardi euro suurune käive. Ukrainas on Henkelil neli tehast kokku 1000 töötajaga. Lähis-idas oli Henkeli käive mullu samuti pea 1 miljard eurot.
Henkeli käive kukkus teises kvartalis võrreldes mullu sama ajaga 3,5%, 4,1 miljardile eurole. Teise kvartali EBIT-kasum kasvas 2,1%, 674 miljonile eurole.
Seotud lood
Henkelis hinnatakse juhtide liidriomadusi ja tulevikupotentsiaali väga kindlalt paika pandud skaalal ning tulemustest sõltub juhtide preemia, rääkis Henkel Balti juht Siiri Odrats-Koni tänasel palgafoorumil.
Henkel Makroflex AS on asutatud 1988.aastal ja on spetsialiseerunud ehitusvahtude ning hermeetikute tootmisele. Henkeli kontserni tütarettevõttena tarnitakse tooteid üle maailma enam kui 30-sse riiki. Pideva tootearenduse ja järjekindla kvaliteedikontrolliga oleme jõudnud maailma suurimate ja juhtivamate PU vahtude tootjate hulka ning pakume tooteid erinevate sihtturgude oludest ja kliendi vajadustest lähtuvalt. Meil toodetavate tuntumate kaubamärkide hulka kuuluvad Makroflex ®, Ceresit (R), Pattex ® jt. Ettevõte on sertifitseeritud ISO 9001, ISO 14001 ja OHSAS 18001 nõuetele vastavalt.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.