Henkelis hinnatakse juhtide liidriomadusi ja tulevikupotentsiaali väga kindlalt paika pandud skaalal ning tulemustest sõltub juhtide preemia, rääkis Henkel Balti juht Siiri Odrats-Koni tänasel palgafoorumil.
2008. aastal vahetus keemiaettevõtte Henkeli tippjuhtkond ja sellega kaasnes uus ameerikalik juhtide hindamine kogu kontsernis. Juhtide hindamise süsteem Henkelis koosneb kolmest etapist.
Esiteks hinnatakse juhi sooritust ja potentsiaali tema enda ning otsese juhi poolt. Teiseks järgneb kord aastas toimuv rahvusvaheline piirkondlik ümarlaud, kus antakse juhile hinnang võrdluses teiste juhtidega kontsernis. Ümarlaual arutatakse allastme juhtide sooritust, arengupotentsiaali, nende edutamise võimalusi ja järelkasvu olemasolu. Kolmandaks toimub dialoog juhi ja tema otsese ülemuse vahel.
Kokkuvõttes on neli astet, kuhu juht hindamise tulemusel võib asetuda ning sellest sõltub tema preemia. Odrats-Koni nentis, et taoline hindamine ei pruugi alati olla motiveeriv, kuna sisaldab palju subjektiivsust ning kehvemini hinnatud juht ei pruugi olla pärast enam motiveeritud. Samas pidas ta oluliseks, et selline hindamine seob ettevõttega tugevaid juhte, kuna võrdlev ülevaade lihtsustab juhi jaoks isikliku arengu planeerimist. „Ühe õnn on teise õnnetus,“ nentis Odrats-Koni.
Enne uut hindamissüsteemi sõltus Odrats-Koni sõnul juhtide preemia ainult majandustulemustest, nüüd on lähenemine sisulisem. Samas jäeti näiteks müügijuhid uue hindamise alt välja, kuna nende jaoks on motiveerivam üheselt tulemusest sõltuv preemia.
Seotud lood
Saksa keemiatoodete firma Henkel hoiatas täna, et aasta teises pooles käibekasv peatub, sest Venemaa-Ukraina konflikt ja rahutused Lähis-Idas panevad ärile põntsu.
Eesti inimene madala palga tõttu vaadata eelkõige otsa iseenda julgusele palka küsida, leiab Skype Eesti eksjuht ja Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu juhatusse kuuluv Tiit Paananen.
Meespalgatöötajate arv on langemas ja samas tõuseb väikeettevõtete arv, ütles palgainfo agentuuri juht Kadri Seeder tänasel Äripäeva palgafoorumil.
Ettevõtjad planeerivad järgmise aasta eelarvesse palgakulu kasvu, kuid uute töötajate värbamisele rõhku ei panda.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.