Saksa investorite kindlustunne tegi augustis järsu languse ning jäi enam kui kaks korda alla analüütikute ootustele.
Kindlustunde langus pani kohe ka euro kursi langema, sest investorite mured eurotsooni suurima majanduse käekäigu üle aina kasvavad, vahendab CNBC.
Euroopa majandusuuringute keskuse ZEW indeks, mis kajastab investorite ja analüütikute ootusi eelolevaks kuueks kuuks, oli augustis 8,6 punkti. Reutersi analüütikud prognoosisid 18,2 punktist tulemust. Juulis oli sama näitaja 27,1 punkti.
Augustikuine tulemus on halvim alates 2012. aasta detsembrist.
ZEWi hetkeolukorda peegeldav indeks oli 44,3 punkti võrreldes juulikuise 61,8 punktiga. Analüütikud ootasid tulemuseks 55,5 punkti.
Uuringu koostajate sõnul põhjustas nii kehva tulemuse eurotsooni nõrk nõudlus ja geopoliitilised pinged Venemaal.
„Majandusnäitaja kukkumine on tõenäoliselt seotud geopoliitiliste pingetega, mis on Saksa majandust juba mõjutanud,“ kommenteeriti ZEWi teates.
Möödunud nädalal teatati, et Saksa tehaste tellimused langesid juunis 3,2% võrreldes maiga. Samal ajal kasvas tööstustoodang vaid 0,3%. Mõlemad näitajad jäid samuti allapoole analüütikute ootusi.
Ka hoiatas Ifo Instituut, et Saksamaa SKP võib teises kvartalis kahaneda nullini, võrreldes 0,8%-lise kasvuga aasta esimesel kolmel kuul.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Saksa ettevõtjate kindlustunne langes augustis juba neljandat kuud järjest ja tulemus jäi alla isegi analüütikute pessimistlikele prognoosidele.
Saksamaa tööstustellimuste vähenemine juunis on kahe ja poole aasta kõige suurem langus, kinnitades veelgi, et Euroopa suurim majandus ei ole geopoliitilistele pingetele immuunne.
Saksamaa aktsiaindeks DAX kukkus täna 9030,72 punktile, mis on 20.juuni kõrgpunktist 10,15% madalam. Analüütikud süüdistavad selles Ukraina halvenenud olukorda ning Saksamaa nõrkasid majandustulemusi.
Euroala suurima majandusruumi Saksamaa SKP kahanes teises kvartalis eelnenud kvartaliga võrreldes 0,2%, teatas täna Saksamaa föderaalne statistikaamet.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.