Suurbritannia töötuse tase kukkus juunis kuue aasta madalaimale tasemele. Samas aeglustus palgakasv, mis vähendab survet Inglise keskpangale intressimäärasid tõsta.
Suurbritannia statistikaameti teatel vähenes töötus teises kvartalis 132 000 võrra, 2,08 miljonile. See moodustab tööjõulisest elanikkonnast 6,4%, mis on madalaim tase alates 2008. aastast, vahendab MarketWatch.
Palgad kasvavad aga väga aeglases tempos. Keskmine nädala palk, millest on välja arvatud lisatasud, kasvas teises kvartalis aastaga vaid 0,6%. See on aeglaseim tempo alates 2001. aastast, mil hakati võrreldavaid näitajaid koguma.
Kui arvestada sisse ka lisatasud, siis kukkusid keskmised sissetulekud 0,2%.
Inglise keskpanga ametnikud on öelnud, et nad soovivad sissetulekute aeglasemat kasvu enne kui otsustavad, kas tõsta praegu pea nulli tasemel hoitavaid intressimäärasid.
Statistikaaameti andmed näitavad, et hetkel töötab rekordiline arv britte. Kogu tööhõive küündib 30,6 miljonini, mis moodustab 73% tööealisest elanikkonnast.
Seotud lood
Suurbritannia jaemüük kasvas juulis aeglasemalt kui oodati, kuna tarbijate kulutused toiduainetele kukkusid esimest korda 25 aasta jooksul.
Uute tellimuste vähenemise tõttu kasvas Suurbritannia tootmine juulis tänavu kõige aeglasemalt, teatas Markit Economics.
Suurbritannia juunikuine tööstuse toodang jäi analüütikute ootustele alla, sest riigi suurima kaubanduspartneri euroala riikide nõudlus on nõrk.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.