Tallinki väikeaktsionär ja tänavu Äripäeva investorite TOPis 13. kohale tulnud väikeinvestor Rene Ilves ei usu, et teine poolaasta võiks esimeses kvartalis tublisti ootusi petnud Tallinkile roosilisem tulla.
„See aasta saab Tallinkile kehv olema ja järgmine aasta on väävlidirektiivi mõju,“ nentis 122 470 euro väärtuses Tallinki aktsiaid omav investor. Ta viitas, et Tallinki suuromanik Enn Pant hindas viimasel aktsionäride koosolekul väävlidirektiivi kuluks 20-25 miljonit eurot.
Kommenteerides Tallinki teise kvartali aruandes viidatud konkurentsi tihenemist Eesti-Soome vahelistel laevaliinidel, osutas investor Soome juhtiva reisiparvlaevaliikluse kontserni Viking Line’i soodsamatele hindadele. „Eks jupp aega on juba räägitud Vikingi dumpingkonkurentsist, hea on äri ajada kui riik maksab toetusi – saab odavamalt kaupa müüa,“ märkis ta.
Oma aktsiaportfellis Ilves enda kinnitusel teise kvartali tulemuste pärast muudatusi teha ei plaani. „Aktsiahind on müümiseks liiga madal ja ostmiseks liiga kallis,“ selgitas ta.
Tallinna börsil on Tallinki aktsia täna langenud 2,36%, 0,66 eurole. Aktsia käive on olnud ligemale 19 4434 eurot.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Teisipäeva õhtul Tallinki juhatuse esimehe kohalt lahkumisest teatanud Enn Pandil jääb täitmata üks suur unistus – teha Tallinkist Põhja-Euroopa suurim laevafirma. Selle eesmärgi täitmiseks peetud ostuläbirääkimised lõpetas majanduslangus.
Swedbank langetas Tallinki aktsia hinnasihi 0,95 eurolt 0,75 eurole ja andis aktsiale hoia-soovituse.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.