Barclays’ pank ütles, et Hongkongi finantssektoris võib nõudlus kapitali järgi suureneda, sest Venemaa firmad otsivad pärast sanktsioonide kehtestamist alternatiivseid viise rahastust saada, vahendab Wall Street Journal.
Hongkongi valuuta seotus USA dollariga tagab Hongkongi valuutasse investeerimise stabiilsuse. Vene ettevõtjad on sanktsioonide poolt sisse piiratud ning võivad oma USA dollari varad vahetada Hongkongi dollari põhistesse varadesse. Seeläbi ei pea ettevõtjad nii palju muretsema valuutakursside kõikumise pärast, kirjutab Barclays.
Näiteks on Venemaa suuruselt teine mobiilioperaator OAO Megafon kolinud oma reservid sanktsioonide tõttu Hongkongi dollaritesse. Samuti tasub lüke ära, sest Hiina Huawei Technologies Co on nende üks suurimaid seadmete tarnijaid.
Kui sanktsioonid kestavad veel kaua, võivad Venemaa pangad vaatama hakata ka Aasiasse, et oma välisvõlgasid finantseerida. „Refinantseerimise riskid tunduvad lühiajaliselt kontrollitavad. Samas ei teata, kui kaua sanktsioonid kestavad,“ kirjutas Barclays. „Seega võivad Venemaa pangad hakata vaatama ka ülejäänud Aasia poole.“
Tõsi, Hongkongi pangad ei pruugi olla võimelised finantseerima Venemaa ettevõtteid üksi, kirjutab Barclays.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Venemaa juhitud tolliliitu kuuluvate riikide motiivid liitumiseks on liiga erinevad, et sellest toimivat tervikut saaks, arvab Soome üks tuntumaid Venemaa eksperte Pekka Sutela.
Ligi 71% kokku 438 500 tonnist juustust, mis Venemaa mullu importis, tuli riikidest, kust import on Venemaa sanktsioonidega nüüd keelatud.
1Partner Kinnisvara tegevdirektor Martin Vahter teatas, et tema hinnangul pole “päris” venelaste osakaal Eesti kinnisvaraturu mõjutamiseks suur ning soov raha Venemaalt välja viia tegelikult kasvab.
Raha Venemaale kahe Mistral tüüpi sõjalaeva ehitamise eest saab Prantsusmaa täies mahus kätte alles pärast teise sõjalaeva üleandmist, ütles eile Venemaa riikliku relvamüüja Rosoboronoexport juht Anatoli Isaikin.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.