Hiina tehaste aktiivsus kukkus augustis kolme kuu madalaimale tasemele, mis näitab, et hoolimata valitsuse stimuleerimismeetmetest on sektor endiselt nõrk.
HSBC Purchasing Managers' Index (PMI) oli 50,3 punkti, mis jääb Reutersi analüütikute oodatud 51,5 punktile oluliselt alla. Juulis oli indeks 51,7 punkti, vahendab CNBC.
Kuigi indeks jääb ülespoole 50 punkti, mis eraldab kasvu kahanemisest, on see halvim tulemus alates maikuust.
Nii Hiina Shanghai Composite Index kui Hongkongi Hang Seng Index kukkusid uudise peale 0,4%.
„PMI kukkumine pole üllatav, kuna juba möödunud kuul avaldati nõrgad näitajad tehaste aktiivsuse ja üldise laenutaseme kohta. Pärast teise kvartali kasvurallit tundub, et poliitikud sekkuvad nüüd vähem,“ rääkis Capital Econimicsi Hiina ökonomist Julian Evans-Pritchard.
Maailma suuruselt teise majanduse kasv oli teises kvartalis 7,5%. Analüütikud prognoosivad käesoleva aasta kasvuks samuti 7,5%.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Hiina ees seisab küsimus, kas kasvu stimuleerida või majandust reformida, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina.
Uuringufirma IHS Economics teatel saab Hiinast aastaks 2024 USA majanduse ees dollari arvestuses suurim majandus.
Hiina ja Jaapan on suundumas sõjalise konflikti poole – nii arvab enamus Hiinas Jaapani-Hiina suhete teemal küsitletud inimestest.
Hiina ettevõtete aktsiad kukkusid täna pärast teateid, et nii uute laenude kogusumma ning tööstustoodangu näitaja jäid allapoole ootusi.
Valimistega seotud ebakindluse möödumine koos optimismiga ärisõbraliku lähenemisviisi suhtes USA uue administratsiooni ametiajal on suurendanud investorite usaldust ja aidanud kaasa aktsiaturu tõusule. Kuna Donald Trump on praeguseks Ovaalkabinetti naasnud, võib tema eeldatav majanduspoliitika avaldada erinevatele sektoritele märkimisväärset mõju.