Baltimaade suurim teraviljatootja Malsena ostab Balti Veski, see on Malsena teine omandamistehing Balti riikides.
- Tootmine Balti Veskis. Foto: Andras Kralla
Balti Veski tegevjuhi Ergo Neeme sõnul on see nende jaoks hea võimalus müüa oma toodangut paremini Läti ja Leedu turule.
"See on meile suur võimalus ja väljakutse, samas ka tunnustus tehtud töö eest," ütles Neeme.
Tema sõnul ei kaasne tehinguga muutusi Balti Veski töökorralduses ega strateegias.
Eelmisel aastal viis kontsern lõpule Läti peamise jahutootja Rigas Dzirnavnieksi omandamise.
Malsena tegevdirektori Gintautas Migonise sõnul jätkub tegevus nii nagu enne ning Veski Mati kaubamärk jääb samuti alles.
„See on kõigile kasulik tehing. Meie turupositsioon tugevneb ja klientidele pakutakse veelgi laiemat tootevalikut,” ütles Migonis.
Tehingule peab heakskiidu andma konkurentsiamet.
Siiamaani oli Balti Veski omanik Helsingin Mylly – oluline Soome teraviljatoodete tootja. Ettevõtte peamine tooraine on Soomes kohapeal kasvatatav teravili, mida töödeldakse kodumaise ja rahvusvahelise toiduaineturu jaoks. Helsingin Mylly spetsialiseerub mahetoodetele ja on Soome suurim maheteravilja töötleja.
Helsingin Mylly kuulub perekond Puhkile. Helsingin Mylly nõukogu esimees Maret Puhk märgib, et Balti Veski müümise otsus on osa Helsingin Mylly pikaajalisest strateegiast.
Malsena omanik on Balti regioonis tegutsev erakapitalifond Amber Trust.
Balti Veski eelmise aasta müügitulu oli 3,24 mln eurot, samasse suurusjärku jäi see ka üle-eelmisel aastal. Kasumit teenis ettevõte mullu 180 631 eurot.
Seotud lood
Esimese Eesti äriilma valitsenud Ilmarise tehase omanike ja toonase mõjukaima pere Puhkide napp järelkasv on hoidnud pere vappi pildil Soomes, kus noored jätkavad Puhkidele rikkuse toonud veskiäri.
Nüüdseks Soome suurtöösturiteks muutunud Eesti ajaloo ühe rikkama perekonna Puhkide side Eestiga sai otsa sügisel, mil nad müüsid leedukatele oma Eesti tütarfirma Veski Mati.
Mitu Eesti kunagisele mõjukaimale Puhkide perele kuulunud hoonet Tallinna kesklinnas said sõja ajal täistabamuse, kuid nii mõnedki kohad üle Eesti on säilinud pea muutumatult.
Perekonna veski sõja eest Soome päästnud Eduard Puhki poeg Jüri juhtis perefirmat 30 aastat ning hoiab Eestiga tugevat sidet, hoolimata pettumusest, et nende pere varad ajas pankrotti Eesti suli.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.