Eesti Telekomi juhatuse esimees Valdo Kalm märkis, et süvaanalüüsi ta erakondade majandusplaanides veel ei teeks, ent maksudebatt on tema silmis positiivne, kuna Eesti maksusüsteem vajab uuendusi.
- Eesti Telekomi juhatuse esimees Valdo Kalm. Foto: Raigo Pajula
Kalm rääkis, et hoiab erakondade majandusplaanidel silma peal, ent süvaanalüüsi teinud ole. Ta nentis, et põhjuseks on see, et osa plaanidest on veel avaldamata.
Küll aga avaldas ta head meelt selle üle, et maksuteemaline diskussioon on tekkinud. „Tundub olevat hea aeg, et selline maksudebatt avada ja avameelselt rääkida. Me oleme pikalt olnud stabiilse maksusüsteemiga riik, mis on toonud meile mingil perioodil kindlasti edu, aga nüüd on küsimus, et kas see taak, mis meid siiani on viinud, viib ka edasi,“ arutles Kalm.
Ta nentis, et julgeb kahelda, kas Eesti maksusüsteem muutmatult Eestit edasi viib. Ta rõhutas, et maksuteemal tuleb kindlasti keskenduda erinevatele sihtgruppidele nagu äriettevõtted ja kodanike huvi.
Tänavu oktoobris reastas maksuamet 100 suurimat maksumaksjat, kus Elion ettevõtted AS oli 20. kohal 5480056,66 euroga ja EMT AS 29. kohal 3953540,82 euroga.
Seotud lood
Konekesko ASi juht Ela Lillemaa märkis, et jälgib poliitikute majandusplaane ning ettevõtjana leiab, et tööjõumaksud vajavad enim muutmist.
A. Le Coqi juht Tarmo Noop märkis, et Eesti on oma maksukeskkonnaga juba ammu naaberriikidele alla jäänud, ent enim võiks politiikud tähelepanu pöörata tulumaksu temaatikale, ettevõtete kontodel lihtsalt seisvat tulu võiks tema hinnangul maksustada.
Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees Sven Mikser märkis Äripäeva konverentsil Äriplaan 2015, et Eesti peaks tõstma inimeste alampalga 800 euro peale viie aasta jooksul.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.