Maksuameti uurimise all olevad skeemimeistrid, kes on jätnud maksmata tööjõumakse, juhendasid töötajaid oma tasu sularahas vastu võtma, kuna see olevat töötajatele kasulikum.
- Tallinkil fototeenust pakkunud skeemimeister Uku Russ Ilves maksis oma töötajatele ümbrikupalka. Foto: Erakogu
„Kombineeritud ja sularahas variandi puhul saame maksta suuremat tasu, kuna puuduvad pankade teenustasud, mis võivad ulatuda mõnesaja euroni kuus,“ seisab skeemimeistrite palkade maksmise korras.
Kuigi töötajatele koostatud juhendis on kirjas, et maksud kuuluvad tasumisele, siis tegelikkuses jäeti
suur osa tööjõumakse tasumata.
Samuti viidatakse näpunäidetes, et sularahas makstava palga puhul ei ole tegemist ümbrikupalgaga: „Ümbrikus makstav tasu ei ole „ümbrikupalk“, vaid tegu on ametliku töötasuga, mis tasutakse enamjaolt kinnises ümbrikus“.
Avaldatud väljavõtte ettevõtte siseveebist saatis üks endine töötaja skeemi kirjeldanud artiklite ilmumise järel.
Väärib märkimist, et kuvatõmmisel lahkunud töötajana nähaolev Silver Vainola, kes koos Oliver Vainolaga on aastaid osutanud skeemitajatele raamatupidamisteenust, ei oleks pidanud olema ettevõtte palgal või vähemalt on keeruline selle põhjust arvata. Äripäevale on endised töötajad vihjanud, et eelmise aasta lõpus ilmusid Uku Russ Ilvesele kuuluva Merefoto (Tallinki endine lepingupartner fototeenuse pakkumisel - toim) töötajate listi mõneks kuuks nii Oliver Vainola, Silver Vainola kui ka skeemi ühe arvatava niiditõmbaja Raivo Paala tütar Katrin Paala.
Tänane Äripäeva kaanelugu räägib sellest, kuidas börsifirma Tallinki laevadel pakkus üle kaheksa aasta turistide pildistamise teenust seltskond, kes vilistas tööjõumaksudele ja maksis töötajatele ümbrikupalkasid. Noored ärimehed Uku Russ Ilves ja Veigo Vesman ning nende osaühingud Seawave Foto, Seawave, Pildimees ja viimasena Ilvese ainuomanduses olev Merefoto võitsid kaheksa aasta vältel iga-aastaseid konkursse fototeenuse osutamiseks Tallinkile. Selle käigus peteti aga nii riiki, töötajaid kui ka Tallinkit.
Kliki pildil, et teksti paremini näha!
- Musta fototeenuse osutaja palga maksmise kord. Foto: Kuvatõmmis
Seotud lood
Maksuamet ja prokuratuur harutavad juba pikemat aega lahti umbes 30 ettevõttest koosnevat aastaid kestnud petuskeemi, millega tekitati tippajal kahju suurusjärgus 2 miljonit eurot aastas.
Suurima käibega ettevõttel on tegelikult kaelas hoopis hiiglaslik maksuvõlg.
Erinevate maksuskeemide punumise ja ametkondade kurnamisega tuntust kogunud Raivo Paala, kes püüdis väidetava megatehingu eest riigilt 540 miljoni euro suurust käibemaksu tagasi küsida, mõisteti pärast aastaid kestnud kohtumenetlust tehingu fabritseerimises süüdi.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”