Olerexi omaniku Antti Moppeli sõnul ei olnud ettevõtte tulemused eelmisel aastal pahad, kuid täpseid numbreid ta ei avaldanud. Samuti jääb Moppel Äripäevale antud intervjuus napisõnaliseks Lukoili ostu finantseerimist kommenteerides.
- Olerexi üks omanikest Antti Moppel Foto: Veiko Tõkman
Hea teada:
Olerex ASi 2013. aasta majandusaruande põhjal on ettevõtte omakapital 9,7 miljonit eurot.Nende varahaldusfirma Aqua Marina omakapital oli 2013. aastal 30,5 miljonit eurot.
Mida turuliidri positsioon teile annab?
Liidripositsioon on kohustus olla kogu kütuseturu eestvedaja. Oleme selleks rolliks valmis. Jaamade arvult oleme endale sobiva turumahu saavutanud, edasine töö keskendub efektiivsuse tõstmisele ja selle kaudu veel paremale partnerlusele meie praeguste ja tulevaste klientidega.
Kui suure tehinguga oli tegemist?
Tehingu hinda ei saa vastavalt ostu-müügi lepingu tingimustele avalikustada.
Konkurendid spekuleerivad, et ostuhind oli vähemalt 40 miljonit eurot.
Konkurentide hinnangute kohta ei saa ma arvamust avaldada.
Mis oli ettevõtte käive ja kasum 2014. aastal?
Eelmise aasta tulemused saame avaldada pärast auditeerimist. Meie eelmise aasta tulemused ei ole pahad, nii müügitulu kui ka kasum vastasid eelarvestatule.
Millisest allikatest Olerex seda tehingut finantseeris?
Kasutasime tavapärased finantseerimisallikaid: omakapital kombineerituna laenukapitaliga.
Antti Moppelile ja Andres Linnasele kuuluv Olerex omandab Lukoil Eesti aktsiaseltsi, mille tulemusel saab tehingu jõustudes Olerexist suurim, üle 80 tanklaga kütuse jaemüüja Eestis. Ostu-müügi lepingu sõlmisid OAO Lukoil varahaldusfirma Lukoil European Holdings BV ja Olerex varahaldusfirma Aqua Marina AS.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kütusefirma Olerex juhi Piret Milleri hinnangul on kütuseturul käimas uskumatud arengud ning maailmaturu hinnad langevad kiires tempos. Milleri hinnangul kestab hinnaralli veel mõnda aega.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.