Alates juulist on Tallinna väikepoodides ning tanklates kange alkoholi müük keelatud ning hinnanguliselt on seetõttu uksed sulgenud poolsada poekest, kinnitab linna ettevõtlusamet.
- Viinapudelid. Foto: Bloomberg
Kuigi
kaupmehed on öelnud, et selline piirang on vastuolus ettevõtlusvabadusega, näitab tegelikkus, et poekesi, mis on pidanud uksed sulgema, on mitmeid kordi vähem, kui alguses eeldati, kirjutas
Pealinn.
"Meid on süüdistatud, et ahistame väikeettevõtjaid ning soosime suuri kette. Loomulikult see nii ei ole," sõnas abilinnapea Merike Martinson. "Praktika näitab, et just väikepoed on need, kust alaealised
alkoholi kätte saavad ning meie esmane eesmärk on kaitsta lapsi. Pealegi – kas kange alkohol peab olema see kark, millel väikeettevõtlus end püsti hoiab?"
Hinnanguliselt on uue korra tõttu Tallinnas uksed sulgenud poolsada poekest, kuigi esialgu räägiti pea neli korda suuremast poodide arvust. Suurem osa aga jätkab, sest on leidnud võimalusi müügipinna suurendamiseks või suudab end ka kange alkoholita ära majandada, väitis linnavalitsuse häälekandja Pealinn.
Täpsema info selle kohta, kui paljud väikepoed on Tallinnas tõesti pidanud oma tegevuse lõpetama, avaldab ettevõtlusamet augusti teises pooles.
Seotud lood
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.