Eduka idufirma loomiseks on rohkem lootust neil, kel on juba kogemusi ja teadmisi, leidsid Paides toimunud arvamusfestivalil start-upide teemalisel arutelul osalenud.
- Margus Uudam Foto: Indrek Susi
Arutelul "Mis kasu on
start-upidest?" pöördus jutt kiiresti sellele, kellel üldse on võimalusi selles valdkonnas läbi lüüa. Kõik arutelus osalenud rõhutasid kogemuste olulisust.
Ambient Sound Investmenti üks juhte
Margus Uudam rääkis, et kiirendisse minnes eeldavad idufirmade loojad tihti, et saavad kiiremini kätte nii teadmised kui kogemused. „Kui teadmisi on veel võimalik kiirendatud korras omandada, näiteks õpid 22 tundi järjest ja magad kaks tundi, siis kuidas kogemusi kiiremini omandada?" küsis Uudam. Ta meenutas, kuidas kord tahtis tema juurde tööle tulla 21aastane noormees, kes oli pool aastat töötanud presidendi kantseleis ja arvas seetõttu, et ta on väga kogenud ja kallis vend.
Tartu teaduspargi tegevjuht Toomas Noorem nentis, et kui inimene tuleb koolist ja on juhtimist õppinud, siis ei tähenda see, et ta veel inimesi oskab juhtida. „Ja mõne kuu jooksul võib ka selguda, et tema kellatundmise ja töötegemise võime on olematu,“ lausus ta, märkides, et sellisel kombel petetakse nii klienti kui investorit. Uudam lisas, et tihti ollakse siis pahased investori peale, et miks ta raha juurde ei anna.
Idufirma Teleport asutaja
Sten Tamkivi märkis, et tema soovitab minna ärikooli õppima alles siis, kui inimene on veidi ka elu näinud.
Seotud lood
Sten Tamkivi ettevõte Teleport palkas oma ridadesse erus diplomaadi Jeffrey D. Levine'i, kes on olnud ka USA suursaadik Eestis.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”