Venemaa valitsus on hakanud mõistma riigi majandusseisu tegelikku reaalsust, vahendab CNBC.
Kuigi valitsus väidab, et kõige hullem majanduslangus on möödas, kärbiti selle ja järgmise aasta majandusprognoose seoses energiahindade jätkuva languse ning kestvate
sanktsioonidega.
Maailma suurima energiaeksportija
SKP kukub 2015. aastal 3,3%; varasemalt prognoositi languseks 2,8%, tõdes riigi majandusminister
Aleksei Uljukajev.
Tema sõnul kasvab majandus 2016. aastal 2%, varasema 2,3% asemel.
Venemaa seisab silmitsi esimese majanduslangusega viimase kuue aasta jooksul ning maadleb uue nafahinna nõrgenemise lainega, mis kukutas rubla viimase seitsme kuu madalaimale tasemele dollari suhtes.
Venemaa välisminister Sergei Lavrov tõdes, et USA ja Euroopa sanktsioonid, mis tulenevad Ukraina konfliktist, kehtivad veel väga pikka aega. Uljukajev usub, et sanktsioonid ei lõppe enne 2018. aastat.
Venemaa majandusminister on sellel aastal majandusprognoose kärpinud juba kahel korral.
Bloombergi küsitletud 40 ökonomisti prognoosisid aga, et Venemaa majandus kukub sellel aastal 3,6% ning kasvab 2016. aastal 0,5%. Renaissance Capital’i ökonomist Oleg Kouzmin usub, et ministeerium peab peagi taas oma prognoose kärpima.
Nafta hind on viimase kuue aasta madalaimal tasemel ning rubla on hetkel viimase 12 kuu halvima käekäiguga valuuta, olles kukkunud tervelt 48%.
See aga toidab
inflatsiooni, mis on tõusnud 13-aasta kõrgeimale tasemele ehk märtsis oli inflatsioonimäär 6,9%; eelmisel kuul aeglustus see 15,5%-le.
Seotud lood
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.