Täna kogunenud ASi Tallinna Sadama nõukogu rahuldas ettevõtte seniste juhatuste liikmete Allan Kiili ja Ain Kaljuranna tagasiastumisavaldused ning määras juhatuse ajutisteks liikmeteks senise finantsjuhi Marko Raidi ning advokaadi ja Tartu Ülikooli õppejõu Carri Ginteri.
- Soraineni advokaadibüroo vandeadvokaat Carri Ginter hakkab Tallinna Sadamat juhtima. Foto: Erik Prozes
“Tänaste otsustega on Tallinna Sadama jätkusuutlik ja läbipaistev juhtimine tagatud. Advokaat Carri Ginteri tegevuse põhifookus juhatuses saab olema igakülgse koostöö tagamine uurimisorganitega ning ettevõtte siseste protsesside hindamine ja vajadusel ümberkorraldamine,” märkis ASi Tallinna Sadam nõukogu esimees Remo Holsmer. Raid hakkab ettevõtet igapäevaselt juhtima.
“Lähiajal kuulutame välja ka avaliku konkursi ettevõte uute juhtide leidmiseks ning laseme korraldada julgeolekukontrolli,” sõnas Holsmer. Lisaks juhatusele plaanitakse muuta ka nõukogu koosseisu ja töökorraldust.
Majandusminister Kristen Michal kommenteeris tänasel valitsuse pressikonverentsil juhtide valikut vajadusega, et keegi väljaspoolt vaataks üle ettevõtte kitsaskohad.
Uurimise üksikasju ei saanud Michal avaldada, märkides vaid, et see on prokuratuuri pädevuses. Küll aga vihjas ta, et altkäemaksu probleem on pikaajaline. „Need pole üksikud juhtumid, need on süsteemsed juhtumid pikema aja vältel, see pole väike asi ja üksikjuhtum,“ ütles ta.
Minister rõhutas, et isegi kui kapo kahtlused peaksid realiseeruma, siis riik peab suutma Tallinna Sadama partneritele kinnitada, et koostöö jätkub nii nagu enne. "Uus juhatus ja nõukogu peavad selle tagama," märkis ta.
Michal vihjas ka, et plaanib sügisel tulla välja plaaniga, millega tahab korrastada taristut puudutavaid ettevõtteid, st sadamaid, raudteed ja lennuliiklust, ning liita need ühte valdusettevõttesse, et oleks parem finantsvõimekus, parem sisekontroll jne.
Küsimusele, mis saab parvlaevadest, vastas Michal, et praegu tuleb tagada see, et Tallinna Sadam saab võetud ülesannetega hakkama ega pilla palli maha.
Tallinna Sadama nõukogu vastutusest rääkides ütles Michal, et nõukogu vastutab selle eest, et sadam suudaks tööd teha. Küll aga märkis ta, et isikoosseisu muudatused tulevad igal juhul. "Kui ettevõted koondatakse, siis selliseid nõukogusid sellisel kujul lakkavad olemast," sõnas minister.
Kapo pidas eile kinii altkäemaksu võtmises kahtlustatavatena kinni ASi Tallinna Sadam juhatuse esimehe Ain Kaljuranna ja juhatuse liikme Allan Kiili. Mõlemat meest kahtlustatakse suures ulatuses altkäemaksu võtmises mitme aasta jooksul.
Seotud lood
Pärast korruptsiooniskandaali on riigifirma Tallinna Sadam aktiivselt värvanud tippjuhte erasektorist.
AS Tallinna Sadama nõukogu valis tänasel koosolekul ettevõtte juhatuse esimeheks Valdo Kalmu, kes alustab tööd 1. märtsist, teatas ettevõte.
Eestis on riigisaladuse luba neljal vandeadvokaadil 632st. Advokaadid on eri meelt, kuivõrd mõjutab riigisaladuse loaga kaasnev julgeolekukontroll kliendisuhteid.
Eile toimunud kohtuistungil kinnitas tunnistajana üle kuulatud Vjatšeslav Leedo, et temalt ei küsinud raha küll Tallinna Sadama endine nõukogu esimees Remo Holsmer, vaid hoopis Tallinna Sadama endine juhatuse liige Allan Kiil.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.