Üheksa aastat Tallinna Sadama nõukogu juhtinud Neinar Seli ütleb intervjuus Postimehele, et lisaks Tallinna Sadamale vääriks põhjalikumat uurimist ka Estonian Airi ja Eesti Energia kulutused.
- Eesti Olümpiakomitee president Neinar Seli Foto: Erik Prozes, Äripäev
„Väidetav korruptsioon
Tallinna Sadamas ju lihtsalt ei paistnud kuskilt välja, ja kui oleks paistnud, siis oleks see paistnud mitte üksnes nõukogu esimehele, vaid ka teistele nõukogu liikmetele,“ rääkis Seli
Postimehele. 2005. aastast möödunud aastani sadama nõukogu eesotsas olnud
Neinar Seli lisas, et eraettevõtluse ja riigiettevõtluse puhul pole tegelikult põhimõttelist vahet – sa usaldad inimesi ning kui tuleb välja, et nad on usaldust kuritarvitanud, siis pole neil enam ettevõttes kohta.
Seli andis ka nõu uurijatele, mida edasi teha. „Seni on erikontroll läbi viidud ainult Tallinna Sadamas, aga tegelikult võiks seda teha kõigis suurtes riigiettevõtetes. Mida ikkagi teeb Eesti Energia Jordaanias või USAs Utah’ osariigis? Me ei tea Estonian Airist suurt peale selle, et ettevõtte eelmine juht sai kohutavalt suurt palka. Aga kuhu läks 80 miljonit eurot Eesti maksumaksja raha?“ rääkis Seli. Loe pikemalt
Postimehest.
Alates 2011. aastast
uurib korruptsioonikuritegusid riigi osalusega ettevõtetes kaitsepolitsei. See tähendab, et
kapo luubi all on kõik riigi osalusega firmad, seal hulgas suured ja mõjukad nagu Eesti Energia, Tallinna Sadam, Eesti Raudtee, Eesti Loto, Estonian Air, RKAS jt.
Neinar Seli on kriminaalkuriteos süüdi mõistetud. Tänavu mais tunnistas Tallinna ringkonnakohus Tallinna Sadama nõukogu eksjuhi ja
Eesti Olümpiakomitee presidendi Neinar Seli süüdi tahtlikus ja suures ulatuses toimingupiirangu rikkumises.
Ain Kaljuranna ja
Allan Kiili pidasid eelmisel nädalal kinni kaitsepolitseiameti töötajad ning neid
kahtlustatakse altkäemaksu võtmises suures ulatuses ja mitme aasta jooksul.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Pärast korruptsiooniskandaali on riigifirma Tallinna Sadam aktiivselt värvanud tippjuhte erasektorist.
Eesti Energia Jordaania elektrijaama ehituse rahastamiseks allkirjastati lepingud Hiina pankadega, et laenata tervelt 1,6 miljardit dollarit, teatas ettevõte.
AS Tallinna Sadama nõukogu valis tänasel koosolekul ettevõtte juhatuse esimeheks Valdo Kalmu, kes alustab tööd 1. märtsist, teatas ettevõte.
ASi Tallinna Sadam nõukogu kinnitas ettevõtte kolmandaks juhatuse liikmeks Margus Vihmani. Vihman hakkab vastutama Tallinna Sadama kommertstegevuse ehk kliendisuhete ja müügitegevuse eest.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.