Rubla on languses, sanktsioonid pitsitavad ning naftahinnad kukuvad. Kuid see ei ole veel kõik – Venemaa presidendi Vladimir Putini kõige olulisem liitlane Hiina seisab samuti silmitsi tõsiste majanduslike probleemidega, vahendab CNBC.
Putin külastab sellel nädalat
Hiinat ning visiidi eesmärgiks on muuhulgas arutada
kaubanduse ja majandusega seotud küsimusi, mis mõlemad on Hiina ja Venemaa jaoks praegu olulised teemad.
Kahe riigi vaheline kaubavahetus on sellel aastal kukkunud ligi 29%, selgub uuringufirma
FactSet andmetest.
Eurasia Group’i president Ian Bremmer sõnas, et Venemaa on muutumas üha enam sõltuvaks Hiina majandusest. Tema sõnul on Moskva jaoks tegemist ohtliku ettevõtmisega, kuna Hiina majandus on ka pikas perspektiivis volatiilne ja ebakindel.
“Lähemas perspektiivis olid teated Hiina investeeringutest ja kaubavahetusest Putini jaoks pigem poliitilise tähendusega kui konkreetsed investeeringud ja kaubanduslepped,” sõnas Bremmer.
“Ükskõik kui palju nad ka ei prooviks, on mõlemad riigid allakäigu teel,” sõnas Venemaa ekspert Edward Mermelstein.
Hiina majanduskasv on viimase 25 aasta aeglaseim ning Venemaa majandus on languses.
“Läänega heade suhete taasloomine ja sanktsioonidest lahtisaamine on vältimatu. See oleks parim lahendus Venemaa, Euroopa ning
USA jaoks,” lisas ta.
Majanduskasvu edendamiseks kulutab Hiina suure tõenäosusega kodumaal suuremaid summasid ning see võib mõjutada riigi välisprojekte ja välisabi,” sõnas Research Service’i Hiina osakonna juht Jonathan Fenby.
“Naftahindade langus vähendab Hiina ettevõtete huvi investeerida Venemaa naftasse ja gaasi,” lisas Fenby.
“See kahepoolne suhe on peamiselt poliitiline”
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Viimase kümnendi jooksul on tubakasektori muutused olnud üsna dramaatilised. „Mis tähendab, et järgmise 10-15 aasta jooksul kaovad sigaretid ja need asendatakse teaduspõhiste alternatiividega neile, kes otsustavad suitsetamisega jätkata,“ ütles Philip Morrise välissuhete juht Kai Tammist. Sama moodi on muutunud ootused personalile, otsustavaks on saanud õigete hoiakute evimine.