Volkswageni tegevjuht Martin Winterkorn teatas oma tänases avalduses, et ta astub seoses ettevõtet ümbritseva diiselautode heitegaasideskandaaliga, tagasi.
Ettevõtte poolt avaldatud pressiteates sõnas Winterkorn, et viimaste päevade sündmused on teda tugevalt šokeerinud, vahendab CNBC.
“Üleüldiselt olen ma hämmastunud, kuidas on
Volkswagen Group-is võimalik sellises ulatuses väärkäitumine.”
Winterkorni asemik määratakse reedel, mil koguneb ettevõtte nõukogu.
Kuulduste kohaselt võib uueks tegevjuhiks aga saada
Porsche president ja tegevjuht Matthias Muller ning
Audi juhatuse esimees ja tegevjuht Rupert Stadler.
Asjaga kursis oleva allika kinnitusel võib lisaks Winterkornile järgneda veelgi tagasiastumisi.
Maailma suuruselt teine autotootja on mässitud heitgaaside skandaali, mis on ettevõtte turuväärtust sellel nädalal kahandanud juba 26 miljardi euro võrra.
Olukorras, kus potentsiaalselt on mõjutatud 11 miljonit autot, on ka paljud töökohad ohus. Isegi kunagised väga võimsad ettevõtted võivad saada pöördumatuid kahjustusi.
Volkswagenit süüdistatakse
USA õhusaaste testide petmises.
VW paigaldas oma 2008-2015. aasta diiselsõitukite elektroonilisse juhtplokki keerulise tarkvara, mida tuntakse katkestusseadmete nime all.
Winterkornist on saanud skandaali avalik nägu seoses väidetega, et ta ignoreeris 2014. aastal heitgaaside hoiatusmärke.
Autotootja kodulehele eile postitatud videos tunnistas ta, et tal, ei ole küll kõiki vastuseid küsimustele, kuid toonitas, ettevõtte teeb kõik endast oleneva, selgitamaks välja, mis juhtus.
Oma tänases avalduses märkis Winterkorn, et ta “ei ole teadlikult vigu teinud”, kuid tunnistas vastutust ning palus ettevõtte nõukogul rahuldada oma tagasiastumispalve.
Pole teada, kas Winterkorn oli teadlik katkestusseadmete paigaldamisest, mis võimaldasid autodel läbida ametlikud keskkonnatestid.
Juhul, kui selgub, et ta oli teadlik või tellis ise seadmete kasutamise, ei pruugi investorid seda andestada; samavõrra problemaatiline aga võib olla ka see, kui selgub, et ta ei olnud teadlik seadmete paigaldamisest, kuna see näitaks tema kehva ülevaadet ettevõttes toimuvast.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.