Venemaa on valmis Süürias igal hetkel õhust ründama, et toetada president Bashar al-Assadi armeed ja peatada Islamiriigi ja teiste rühmituste pealetung, kirjutab Los Angeles Times, tuginedes ameerika luure andmetele.
- Venelaste ründelennuk Su-24 ja selle varustus. Foto: epa
Väljaande sõnul on sõjalises valmisolekus 28 ründelennukit, mis on salaja toodud Latakia lennubaasi.
Luure andmetel on Süüriasse viidud ründelennukitest 12 masinat Su-24, sama palju Su-25 ja neli Su-30 tüüpi.
Washingtoni sõnul on lennukid saanud märkamatult riigipiire ületada väljalülitatud transponderitega lennates ning saabuda riiki transpordilennukite An-124 saatel, mis kasutasid Iraani ja Iraagi kohal olevaid kommertslendudeks avatud õhukoridore.
Reaktiivlennukid on löögivalmis igal hetkel, kommenteeris ameeriklaste luure allikas.
Sel nädalal alustasid Vene luurelennukid reide Põhja-Süürias asuvate võitlejate baaside kohal, kirjutab väljaanne. Vene droonid teevad iga päev regulaarseid lende al-Assadi kontrolli all piirkondade kohal.
Latakias asuvasse baasi on USA luure teatel
Venemaalt toimetatud veel 16 kopterit, üheksa tanki T-90 ja relvastust. Lennubaasi on üles pandud moodul-linnak, mis mahutab 2000 sõjaväelast, lendude juhtimiseks on ehitatud uus keskus.
Paar päeva tagasi teatas ka Süüria inimõiguste jälgimiskeskus SOHR, et riiki on jõudnud uued Vene lennukid. Samal ajal kirjutas ka Bloomberg Moskva kavast pommitada valitsusvastaseid ilma USA juhitavat rahvusvahelist koalitsiooni ette teavitamata – seda uudist Kreml küll keeldus kommenteerimast. Ka Prantsuse meedias on sel nädalal räägitud uute Vene lennukite jõudmisest Damaskusesse.
Süüria vabastusarmee liikmed filmisid 20. septembril video, mis on üleval ka YouTube’is ja mis olevat nende kinnitusel tehtud Süüria lääneosas Homsis. Salvestisel on näha sõjaväe transpordilennukit Il-76, mida saadab neli pommitajat Su-24 – kõik Vene õhujõudude värvides.
Süüria kodusõda puhkes 2011. aastal ning tänaseks on see nõudnud üle 230 000 inimelu. Umbes 11,5 miljonit süürlast (üle poole riigi elanikkonnast) on sunnitud kodust lahkuma.
Seotud lood
Kui väljas sajab lund ja päevavalgus kestab vaid hetke, muutub kodukontor meie igapäevaseks keskpunktiks – kohaks, kus töö, loovus ja ka mugavus peavad koos eksisteerima. Hea valgustus, ergonoomiliselt kujundatud ja rahulik töökeskkond aitavad pimedal hooajal säilitada nii töötahet kui ka meelerahu. Ja just sisemine tasakaal on eriti oluline, sest kodus töötavad lapsevanemad teavad hästi: külmade ilmadega algab ka viiruste hooaeg. Lisaks tööülesannetele tuleb sel ajal hoolitseda ka nohuste ja pisut pahurate laste eest, kes on lasteaiast koju kosuma jäetud.