Viru Keemia Grupi suuromanik Priit Piilmann ütles, et Eestis on põlevkivi- ja keemiatööstuse sektor raskes seisus, kuid toonitas, et küll nemad sellest välja rabelevad.
- Viru Keemia Grupi suuromanik Priit Piilmann Foto: Marko Mumm/Meediafoto
„Meie sektoris on kindel kriis, oleme teinud otsuseid, millel on ka tagajärjed. Aga küll me välja rabeleme,“ märkis
Piilmann Äriplaanil, pidades otsuste all silmas seda, et
VKG on koondanud 250 inimest, on peatanud investeeringuid ja teinud kulude kärpeid.
„Loodame ellu jääda,“ oli Piilmann lootusrikas.
Numbritest rääkides märkis VKG suuromanik, et kui ettevõttel läheb hästi, siis tahavad pangad laenu anda, kuid niipea, kui käibed langevad, tahavad pangad laenutingimusi üle vaadata. Tema sõnul just praegu nii ongi: „Käivad läbirääkimised, mis meist saab ja kuidas edasi minna.“
Tulevaks aastaks prognoosib Piilmann VKGle 10% käibekasvu ja kahjumit - kahjumit on oodata juba ka tänavu. „Oleme investeerinud 900 miljonit eurot, sellest 750 miljonit tootmisesse, 550 miljonit oleme laenanud,“ rääkis Piilmann numbritest. „VKG panus riigi majandusse on aastas ligikaudu 1% riigi maksutulust, ligikaudu 1% SKT’st ja umbes 45 miljonit eurot maksutulu. Oleme riigile vajalik.“
Mis puutub riigiga koostöösse, siis märkis Piilmann, et uue valitsuse tulekuga on hakatud põhjalikumalt analüüsima fiskaalpoliitika mõju põlevkivi- ja keemiatööstuse arengule. „Aga aeglaselt lähevad need arengud,“ sõnas ta.
Seotud lood
VKG juhatuse esimehe Ahti Asmanni sõnul on nafta hind kukkunud liiga palju selleks, et jääda lootma selle hinna tõusule.
Viru Keemia Grupi juhtkond otsustas konserveerida Kiviter-tehnoloogial töötavad põlevkiviõlivabrikud nafta märkimisväärse hinnalanguse tõttu ning koondada 500 inimest.
Ida-Viru maavanema Andres Noormäe sõnul ei mõju VKG suurkoondammine piirkonnale kindlasti hästi, kuid varasemad kogemused on õpetanud ja osatakse kohaneda.
Eile õhtuks esitas Viru Keemia Grupp töötukassale teise teate töölepingute kollektiivsest ülesütlemisest ettevõtetes VKG Oil ja Viru RMT. Teate kohaselt on koondatavaid ligi kuuendiku ehk 63 inimese võrra vähem kui algselt kavandatud, teatas töötukassa.
5. novembri USA presidendivalimiste tagajärjel võivad käesoleva aasta viimased kuud osutuda investoritele muutlikuks. Freedom24 analüütikud hindavad, kuidas võiks Donaldi Trumpi võit mõjutada aktsiaturge kaubandus-, energia-, kaitse- ja tehnoloogiasektorites.
Enimloetud
5
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Hetkel kuum
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Tagasi Äripäeva esilehele