Venemaa reisilennuk kukkus Egiptuses alla terroriakti tagajärjel, kandis FSB direktor täna hommikul ette Venemaa presidendile Vladimir Putinile.
- Egiptuses alla kukkunud Kogalõmavia Airbus A321. Foto: epa
Kremli kodulehe vahendusel raporteeris FSB ehk Föderaalse Julgeolekuteenistuse juht Aleksandr Bortnikov Putinile, et Airbus A321 kukkus 31. oktoobril Siinai poolsaare kohal alla terrorirünnaku tagajärjel.
„Meie spetsialistide hinnangul plahvatas lennuki pardal isevalmistatud lõhkeseade võimsusega 1kg trotüüli ekvivalenti, mille tulemusel toimus lennuki lagunemine õhus, millega on ka seletatav ka lennukiosade laialipaisatus suurel territooriumil,“ selgitas Bortnikov ettekandes Venemaa presidendile Vladimir Putinile. „Võib täie kindlusega väita, et see oli terroriakt,“ võttis FSB ülem ettekande kokku.
Eile vahendas
Venemaa meedia, et kohtumisel Itaalia peaministri Matteo Renziga märkis Putin, et A321 huku materjalide läbivaatamine hakkab lõpule jõudma.
Kümmekond päeva tagasi teatasid uurijad, et lennuki mustadest kastidest on kätte saadud kogu info. Esimene dešifreering viitab sellele, et stardist kuni kukkumiseni oli lennuk õhus 23 minutit ning et enne katastroofi kogus lennuk järjest kõrgust ja saavutas kiiruse 521 kilomeetrit tunnis. Lindistuse viimastel sekunditel on kuulda vaid müra.
Ettevõttele Kogalõmavia kuulunud lennuk Airbus A321, mis lendas Egiptuse kuurordist Sharm el Sheikist Peterburi, kukkus 31. oktoobril Siinai poolsaare kohal alla. Kõik pardal olnud 224 inimest (peamiselt venemaalased) hukkusid. Katastroofi eest võttis vastutuse terroristlik rühmitus Islamiriik.
Seotud lood
Oktoobris Egiptuses alla kukkunud Vene reisilennukis hukkunute omastel tuleb ilmselt tagasi maksta saadud elukindlustussumma, mille nad on juba kätte saanud, kirjutas RIA Novosti.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.