Plaanile laiendada Venemaad ja Saksamaad ühendavat Nord Streami gaasitoru on lisaks Kesk- ja Ida-Euroopa riikidele tekkinud uus vastane - Itaalia peaminister Matteo Renzi, kirjutab Financial Times.
- Nord Streami esimese torujuhtme avamine 2011. a novembris. Keskel Saksamaa kantsler Angela Merkel. Foto: EPA
Itaallasi ärritab, et sakslased asetavad oma majandushuvid
Euroopa Liidu kollektiivsest diplomaatiast kõrgemale. Nii on Itaalia blokeerinud
Venemaa-vastaste sanktsioonide automaatse pikendamise ning tahab kogu temaatikat – sanktsioone ja Nord Streami gaasitoru – arutada sel nädalal Brüsselis toimuval Euroopa Liidu valitsusjuhtide Ülemkogul.
Nord Stream 2 gaasitoru vastu on Ida-Euroopa riigid eesotsas Poolaga, samuti
Ukraina, mille strateegilist tähtsust gaasi transiitriigina toru laiendus vähendaks. Ka USA valitsus on liitunud vastaste leeriga.
Saksamaa, mille eelmine kantsler Gerhard Schröder projekti tagant lükkas ja istub Nord Streami juhatuses, on kriitikat tõrjunud ja nimetanud seda erasektori äriprojektiks, millesse valitsus ei sekku. Juristid on eri meelt, kui kaugele ulatuvad Brüsseli volitused.
Küll aga loobus Gazprom just Brüsseli survel oma teisest torujuhtme projektist South Stream, mis oleks Venemaa gaasi Euroopasse toonud Itaalia kaudu. Ka see võib Itaalia vimma põhjustada.
Seotud lood
Venemaa presidendi Vladimir Putini plaan eksportida gaasi Euroopa turule Musta mere kaudu on pärast suhete halvenemist Türgiga tänu Kreekale ja Itaaliale endiselt elus.
Gazprom tugevdas mullu oma positsiooni Euroopa gaasiturul, tarnides üle poole Saksamaale imporditud gaasist.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.