Euroopa Parlamendi välisasjade komisjoni juht Elmar Brok avaldas lootust, et Euroopa Liit võib võtta Venemaalt sanktsioonid veel enne tuleva aasta märtsikuud, vahendas Interfax.
- Euroopa annab Venemaale lootust sanktsioonidest vabaneda. Foto: Reuters/Scanpix
Broki sõnul on suhete paranemisest huvitatud mõlemad osapooled. Ta rõhutas, et Moskva ja Brüsseli suhetes on suurim takistus Ukraina kriis. „Aga ka selles küsimuses on meil selge ühistegevuste plaan, mis on „Normandia formaadis“ kinnitatud,“ lisas väliskomisjoni juht. Ta märkis, et plaani kohaselt tuleb täita Minski kokkuleppeid, pärast mida võetakse Venemaalt sanktsioonid. „Loodame, et see õnnestub enne tuleva aasta märtsi,“ ütles Brok.
Eile otsustas Euroopa Nõukogu pikendada
Venemaa-vastaseid
sanktsioone veel poole aasta võrra, tuleva aasta 31. juulini. Otsus jõustus täna.
Diplomaatilised allikad ei välista, et sanktsioonide kogupaketti pikendati viimast korda, sest hulk
Euroopa Liidu liikmesriike on huvitatud Venemaaga dialoogist, eriti terrorismiga võitlemise ja Süüria olukorra teemal.
Sanktsioonide pikendamise selgituses märgib Euroopa Komisjon, et Venemaa otsus peatada Ukrainaga kaubandussuhted on Minski lepete rikkumine. Kreml avaldab niimoodi poliitilist survet ja see ei vasta tänavu veebruaris Minskis kolme osapoole vahel kokkulepitule, leiab komisjon.
Brüssel kehtestas Venemaa suhtes sanktsioonid 2014. aasta kevadel pärast Krimmi annekteerimist ja Ida-Ukrainas konflikti puhkemist. Nn mustas nimekirja lülitati füüsilised ja juriidilised isikud. Hiljem kehtestati Venemaale ka majandussanktsioonid.
Euroopa Liidu sanktsioonidega ühinesid tänavu juulis ka Montenegro, Albaania, Island, Liechtenstein ja Ukraina. Vene-vastased sanktsioonid on kehtestanud ka USA, Norra, Jaapan, Austraalia ja Kanada.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.