Soome ei oleks kunagi pidanud Euroopa ühisrahaga liituma, ütles Soome välisminister Timo Soini.
- Soome välisminister Timo Soini Foto: Scanpix/Reuters
Majandusraskustes
Soomes on valuutarežiimi küsimus vahelduva eduga üles kerkinud, kui otsitakse vastuseid Soome majanduse konkurentsivõime vähenemisele. Välisminister Timo Soini, kes on ühtlasi euroskeptilise Põlissoomlaste partei liider, kahetseb, et Soomel pole enam võimalust majandusraskustest väljasaamiseks valuutat devalveerida.
Soini, kes tuli võimule euroskeptilise platvormiga, kogub allkirju, et sundida valitsust euro liikmelisuse üle referendumit korraldama. Arvamusküsitlused näitavad küll soomlaste jätkuvast toetust rahaliitu kuulumisele, kuid levinud on juba ka muud arvamused. Võib-olla on tõesti
rahaliidust väljas parem, vahendab agentuur Bloomberg.
Küll see debatt jõudu kogub, ütles Soini täna Helsingis.
Soome valitsus on rehkendanud, et konkurentsivõime taastamiseks peaks Soome palgatase Saksamaa ja Rootsiga võrreldes alanema ligi 15%. Devalveerimiseks rahaliidus aga võimalust ei ole.
Soini kritiseeris ka Euroopa Liidu võimetust oma välispiire kontrollida, mis seab ohtu Schengeni viisavaba ruumi püsimise.
„Schengenit keegi ilmselt surnuks ei kuuluta, kuid tõenäoliselt seda lihtsalt enam ei järgita,“ ütles ta. „Kui Kreeka ja teised riigid ei suuda illegaalsete asüülitaotlejate tulva kontrolli alla saada, siis sunnib see liikmesriike asju enda kätte võtma,“ ütles ta.
Seotud lood
Eurostati täna avaldatud statistika järgi alanes läinud aasta novembris tööpuudus aastatagusega võrreldes 25 Euroopa Liidu liikmesriigis, ühes ei muutunud ning kasvas vaid kahes liikmesriigis – Soomes ja Austrias.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.