Swedbank teatas täna, et Swedbanki kontserni juht Michael Wolf lahkub ametist.
- Michael Wolf Foto: Erik Prozes
Wolf lahkub ametist panga nõukogu otsusel tänasest päevast. Kuni uue juhi leidmiseni täidab kontsernijuhi kohuseid
Swedbanki Rootsi panganduse haru juht Birgitte Bonnesen. Muudatuse ettepanek tuli nõukogult.
„
Michael Wolf on olnud edukas ja inspireeriv juht, kes on tüürinud Swedbanki Euroopa tugevaimate pankade hulka madalama riski ja kestliku tulu teenimise võimega. Hr Wolf väärib selle eest meie lugupidamist. Juhatus leiab siiski, et on aeg uutmoodi juhtimiseks ja uueks juhiks, kes viiks Swedbanki edasi järgmisele tasemele,“ ütles nõukogu esimees Anders Sundström pressiteate vahendusel.
Töölepingu järgi säilitab Michael Wolf 75% palgast 12 kuu jooksul ja saab lahkumishüvitist 75% ulatuses 12 kuu palgast. Wolfi aastapalk on 13 miljonit Rootsi krooni.
Uue juhi otsingud algavad esimesel võimalusel, teatas pank.
Wolf on olnud kasvava surve all muuhulgas Rootsi majanduslehe Dagens Industri paljastustest, et panga kaks tippjuhti Göran Bronner ja Magnus Gagner-Geeber on oma pangatöö kõrvalt ajanud ka edukat erakinnisvaraäri. Magnus Gagner-Geeber lahkus pangast mullu detsembris.
Tugeva saneerijana tuntud Wolf tuli Swedbanki 2009. a panga kõige tumedamal tunnil. Swedbanki aktsia on sellest ajast kerkinud ligi 1000%.
President Toomas Hendrik Ilves on Michael Wolfi tunnustanud Maarjamaa Risti III klassi ordeniga - kriisi ajal ei pagenud pank Balti turult, vaid tegeles probleemide lahendamsiega.
„Wolfi lahkumine on Swedbankile halb uudis,“ kommenteeris agentuurile Bloomberg Londoni Keefe, Bruyette & Woods analüütik Karl Morris. „Temast peeti väga lugu ja hästi seda vastu ei võeta.“
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Rootsi majandusleht Dagens Industri kirjutab täna, et läinud aastal mitmest skandaalist räsitud Swedbank võib saada Rootsi finantsinspektsioonilt maksimaalselt kuni neli miljardit Rootsi krooni trahvi.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.