Finantsnõustamise ja investeerimisettevõte AS Redgate Capital jaguneb kaheks ettevõtteks.
- Redgate Capitali asutaja Aare Tammemäe Foto: Raul Mee
Redgate jätkab Aare Tammemäe ja Mart Altvee juhtimisel, Veikko Maripuu eestvedamisel jätkatakse investeerimis- ja varahaldusteenuste pakkumist uue üksusega.
Redgate Capitalil on kaks põhivaldkonda: ettevõtete finantsnõustamine (ühinemiste ja ülevõtmiste nõustamine (M&A), kapitali kaasamine, kinnisvara müügi nõustamine) Baltikumis ning investeeringute tegemine. Sooviga keskenduda kindlatele tegevusaladele, tegutsevad edaspidi senise Redgate Capitali asemel kaks üksust: senisest laiemal skaalal peamiselt investeeringutele ja varahaldusteenustele pühenduv ettevõte Head Capital Veikko Maripuu juhtimisel, finantsnõustamise teenuse osutamist ja investeerimistegevust jätkatakse Redgate Capitali nime all Aare Tammemäe ja Mart Altvee juhtimisel.
Redgate teatas pressiteate vahendusel, et jagunemise järel jäädakse lähedasteks koostööparneriteks ning juriidiline ja korralduslik pool plaanitakse lõpuni viia suve jooksul.
Aare Tammemäe sõnul jätkab Redgate finantsnõustamise teenuste osutamist ja samuti otseinvesteeringuid ettevõtetesse. Veikko Maripuu ütles, et Head Capital keskendub tema juhtimisel investeeringutele, sealhulgas osaliselt sellistele, mida senine Redgate'i struktuur ei võimaldanud.
Redgate Capitali grupp on asutajate Veikko Maripuu, Mart Altvee ja Aare Tammemäe käe all alates 2008. aastast pakkunud finantsnõustamise ja investeerimisteenuseid ettevõtjatele, institutsionaalsetele ja erainvestoritele ning avalikule sektorile Eestis, Lätis ja Leedus, kontori asukohtadega Tallinnas ja Riias.
Redgate Capitali grupi ettevõtete auditeerimata konsolideeritud käive oli 2015. aastal andmete põhjal 8,1 miljonit eurot, kasum 90 000 eurot ja bilansimaht kokku 7,1 miljonit eurot.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.