Ettevõtteid kutsutakse üles andma töötajatele üks tasustatud vaba päev aastas, et tegeleda heategevusega.
Möödunud aastal näitas Swedbanki siinne filiaal teistele tööandjatele eeskuju, andes oma töötajatele võimaluse kasutada ühte tasustatud vaba päeva heategevuseks. Heategemise soov kandus nii Swedbanki Leedu töötajatele kui ka mitmetele Eesti ettevõtetele.
Et kutsuda rohkem tööandjaid heategemisele kaasa aitama, lõi pank koos tööandjate keskliiduga algatuse „Annetame aega“. „Ma usun sellesse, et Eestis on väga palju ettevõtjaid, kes juba täna panustavad ühiskonda palju enam kui nende käest seadus nõuab. Valdavalt tehakse seda ju läbi raha annetamise, aga neid töötajaid, kes tahaksid panustada ja neid inimesi, kes tahavad head teha, on tegelikult veel rohkem,“ leidis tööandjate keskliidu juht Toomas Tamsar.
Keda ja kuidas aidata, valivad töötajad ise. Siiski on ette antud juhised, et toetus peaks käima kaarega mööda poliitikast ja nii tööandja kui iseenda ärilisest huvist. „Kõik muu on suuresti iseenda otsustada,“ ütles Tamsar.
Pane tähele
Vaba päeva võib anda ükskõik millal aasta jooksul
Meeskond või tööandja registreerib tehtud heateo veebilehel
www.annetameaega.eeHeateo saaja võib olla nii üksikisik kui ka organisatsioon
Samuti on võimalik professionaalne vabatahtlikkus ehk kellegi abistamine oma tööalaste oskustega
Tööandja võib soovi korral eraldada tiimidele lisaks vabale päevale nende motiveerimiseks ja kulude katmiseks väikese taskuraha – nt transpordi, värvi, koristamiseks vajalike vahendite vms soetamiseks
Swedbank Eesti juhi Robert Kitti ja Toomas Tamsari hinnangul on oluline anda töötajatele tasustatud vaba päev, et heategevusega ei peaks tegelema vabal päeval enda pere arvelt. Ka projektis Serve The City vabatahtlikega tegelev Lauri Luide ütles, et töötajale vaba päeva andmine on heategevusele suureks abiks. „Ma olen ise pannud seda tähele, et kui me räägime inimestest, kes käivad igapäevaselt tööl üheksast viieni, nende jaoks kõige suurem probleem ongi just see aja leidmine. Tahet eestlaste seas tegelikult on, aga aega on vähe,“ ütles Luide, et tõepoolest perega koosveedetud aja arvelt teistele head tegema ei kiputa.
Ettevõtmisega ühinenud Nordeconi juhi Jaano Vingi sõnul on tavaliselt kellegi toetamine ja sponsoreerimine ettevõttes väga väikese grupi asi ja otsus tehakse juhtkondades. Nordecon on aga alati püüdnud leida valdkondi ja mõtteid, kus töötajate võimalikult lai ring tunnetaks, mida või keda ettevõte toetab. „Antud algatus on selgelt selline, kus ettevõte saab anda oma panuse selleks, et töötajad otseselt saaksid midagi teha, mis neile rõõmu pakub. Sellise töötaja ja tööandja vahelise seose tugevdamine on üks moment,“ tõdes Vink.
Algatusega on lisaks Swedbankile ja Nordeconile liitunud veel näiteks Danske Bank, advokaadibüroo Triniti, Mainor Ülemiste, Eesti Energia, Estravel, Värska Vesi, CV keskus ja A.Le Coq.
Seotud lood
Kui majandusnäitajad langevad, tõuseb vajadus turvateenuste järele, sest kuritegevus hoogustub. G4Si juhatuse esimees Priit Sarapuu ütles, et enim toimub kuritegusid just mehitamata valvega väliobjektidel, kus pimeda aja saabudes on kurjategijatel mugav tegutseda.
Enimloetud
5
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Hetkel kuum
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Tagasi Äripäeva esilehele