Kui majandusnäitajad langevad, tõuseb vajadus turvateenuste järele, sest kuritegevus hoogustub. G4Si juhatuse esimees Priit Sarapuu ütles, et enim toimub kuritegusid just mehitamata valvega väliobjektidel, kus pimeda aja saabudes on kurjategijatel mugav tegutseda.
- Priit Sarapuu räägib Äripäeva raadio sisuturundussaates turvalisusest. Foto: Andras Kralla
Turvalisuse näitajad Eestis hakkasid langema juba eelmise aasta algusest. Kuigi Priit Sarapuu sõnul olid 1990ndatel turvalisuse näitajad palju madalamad, ei saa praegusele pisirikkumiste 18% tõusule läbi sõrmede vaadata.
„Vaadates meie endi statistikat, mida üle Eesti 100 000 klienti meile läbi häirekeskuse teada annavad, siis vara vastu tehtud kuriteod on muutunud kulukamaks. Raskemad juhtumid toimuvad ehitusobjektidel, kus varastatakse seadmeid ja tööriistu,“ rääkis Sarapuu. Ta lisas, et sügise saabudes, kui on palju pimedat aega, sagenevad väliobjektidel õigusrikkumised. Eriti ohustatud on need kohad, kus pole mehitatud valvet.
Kuula sisuturundussaatest, kuhu turvalisuse tõstmiseks investeerida – kas valvekaameratesse või hoopis mehitatud valvesse? Kui palju on ärisektoris aidanud rikkumisi vähendada tehniliste vahendite kasutuselevõtt: turvaväravad, läbipääsukaardid, kaamerad, tsoonid, kuhu osa personalist mingist kellast enam sisse ei pääse?
Priit Sarapuu räägib ka, millised on turvasektori muutused globaalsel turul ja kuidas need Eesti ettevõtteid mõjutavad. Saadet juhib Juuli Nemvalts.
Rikkumiste arv kasvab. G4S: saaksime olla politseile rohkemgi abiks, usaldust on vaja
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Juba alates oktoobrist 2023 tuleb suuremad ehitusobjektid ning ehituse töövõtuahel ja ehitusplatsile lubatud töötajad registreerida maksu- ja tolliameti infosüsteemis. Tasub teada, et 2024. aasta juunis hakkab maksu- ja tolliamet ka seaduse täitmist kontrollima.
Milline on kinnisvaraturu hetkeseis, kas majanduskriis on süvenemas ja ehitused jäävad seisma ning kuidas tagada seisma jäänud ja ka töös olevate ehituste turvalisus, sellest räägitakse värskes Äripäeva raadio sisuturundussaates.
1. juulil hakkab kehtima turvategevuse seadus. Äripäeva raadio saates räägime, mida see endaga kaasa toob.
Hoone omanikul lasub kohustus tagada ehitise tuleohutus ja paigaldiste nõuetekohane hooldus. See tähendab, et töökorras peavad olema signalisatsioonisüsteemid, evakuatsioonvalgustus, aga ka näiteks tulekustuti. Hooldusettevõtted mängivad selles süsteemis keskset rolli.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.