Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Ilves: mina EASi lepinguga ei tegelenud
Toomas Hendrik Ilves kinnitas, et tema Ärma talu rahaasjade ja EASi lepinguga ei tegelenud.
Endine president Toomas Hendrik ilves tunnistas ERR-i uudisteportaalis avaldatud selgituses, et on oma avaldusega hiljaks jäänud, kuid tema ei OÜ Ermamaa rahaasjade ega EASiga sõlmitud lepinguga ei tegelenud.
Ilvese sõnul ei saanud tema ja tollane presidendiproua Evelin Ilves Ärma talu turismitaluna pidada ei julgeolekuriski ega eetilise vastuolu tõttu. „Olnuks vähemasti eetiliselt küsitav kui mitte potentsiaalselt korruptiivne olukord, kus presidendi abikaasale kuuluv ja tema juhitav ettevõte ajaks presidendi kodus eraäri. Ühesõnaga – tuli leida lahendus, mis võimaldaks mul täita kohustusi pankade ja EASi ees minemata vastuollu antud lubaduste ja Ermamaa äriplaaniga,“ selgitas Ilves, kuidas sai temast Ärma talu ainus klient.
Ilves ütles, et toetuse aluseks olnud äriplaan külmutati tema ametiajaks ning pankroti vältimiseks ja laenukohustuste täitmiseks tasus ta pea kümme aastat oma palgast umbes 1000 eurot kuus OÜ-le Ermamaa.
„Paljud inimesed on mulle öelnud, et see oli ajakirjanduse kättemaks „tintla” eest. Ma ei tea seda,“ ütles president Toomas Hendrik Ilves Eesti Päevalehele kommentaariks Ermamaa ja EASi toetuse tagasimaksmise teema kohta.
Viis aastat tagasi kirjuasid kaks juristi EASis valmis õiguspöärase Ermamaale makstud toetus tagasinõudeotsuse, ent juhatus muutis selle kahel korral presidendi abikaasa ettevõttele soodsamaks.
Tundlikke kliendiandmeid omavad advokaadibürood on küberkurjategijate pidevas huviorbiidis, mistõttu nõuab advokatuur, et küberturvalisus oleks tagatud kõrgeimal tasemel. Et nõuded saaksid täidetud ka päriselt ning ka töötajate teadlikkus tõstetud, on mõistlik kaasata oma ala spetsialistid, usub advokaadibüroo TARK juhtivpartner Tanel Tark.