Sotsiaalkaitseminister rahandusministri ülesannetes Margus Tsahkna kutsus täna riigifirmade nõukogudest tagasi seitse Reformierakonna liiget.
- IRLi esimees Margus Tsahkna (vasakul) ja peaminister Taavi Rõivas Foto: Andras Kralla
Pikalt Taavi Rõivase ja Margus Tsahkna vahel hõõgunud tüli sai uue pöörde, kui Tsahkna juba kutsus Eesti Loto nõukogust tagasi Laine Randjärve ning tegi ettepaneku veel seitsme reformierakondlase taandamiseks riigifirmade nõukogust.
Nende hulgas AS Liinirongid nõukogus kaotaks koha Remo Holsmer ja Toomas Kivimägi, AS Eesti Loots nõukogus Valdo Randpere, AS EVR Cargo nõukogus Peep Aru, AS Eesti Teed nõukogus Meelis Mälberg, OÜ Eesti Keskkonnauuringute Keskuse nõukogust Kalle Palling, SA Tallinna Tehnoloogiapark TEHNOPOL nõukogust Laine Randjärv.
Ettepanekud uute liikmete nimetamiseks esitab minister eraldiseisva kirjaga.
Ka teine koalitsioonipartner sotsiaaldemokraat Jevgeni Ossinovski allkirjastas käskkirja, millega kutsus SA Viljandi Haigla nõukogust tagasi reformierakondlasest riigikogu liikme Peep Aru. See on ühtlasi ainuke reformierakondlasest riigikogu liige Ossinovski haldusalas.
ERRi teatel on ka teistel SDE ministritel Indrek Saarel ja Liisa Oviiril kavas ametlikult kinnitamata andmetel riigiettevõtete nõukogudest riigikokku kuuluvad reformierakondlased tagasi kutsuda. SDE ja IRL-i saadikud riigiettevõtete nõukogudesse ei kuulu.
Sotsiaaldemokraatliku erakonna esimehe Jevgeni Ossinovski sõnul on umbusk Reformierakonna vastu väga suur, kuna on märke nende lähenemisest Keskerakonnale. "Eks see umbusk Reformierakonna vastu tekkis juba presidendivalimiste ajal," ütles
Ossinovski reedel ERR-ile. Ta lisas, et mõnda aega on olnud tunne, nagu Reformierakond sooviks koostööst SDE ning Isamaa ja Res Publica Liiduga (IRL) vabaneda.
Ossinovski ütles, et peaminister ja Reformierakonna esimees Taavi Rõivas vihjas "peenetundeliselt" sellele neljapäeva õhtul valitsuskabineti nõupidamisel, kus oli arutlusel riigikogu liikmete riigiettevõtete nõukogudest tagasi kutsumine.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tänane Äripäev kirjutab, kuidas Reformierakondlane Kalle Palling aitas Eesti Energia nõukogus istudes varjatult kaasa riikliku energiahiiu suurima konkurendi Viru Keemia Grupi (VKG) ärihuvidele, vahendades viimasele paar aastat tagasi ahvatlevat, umbes kuraditosina miljoni suurust aheraine tehingut, mida samal ajal jahtis ka Eesti Energia.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.