Suurbritannia ülemkohus langetas otsuse, et enne seda, kui peaminister Theresa May saab esitada ametliku taotluse Euroopa Liidust lahkumiseks, peab Suurbritannia parlamendis selle üle hääletus toimuma.
- Jalgrattur ülemkohtu hoone ees Foto: Scanpix/Reuters
See puudutab nn artikkel 50 käivitamist, mida May on lubanud teha hiljemalt märtsi lõpuks.
Samas lisas kohus, et Šotimaal ja Põhja-Iirimaal ei ole vetoõigust Suurbritannia otsuse üle
Euroopa Liidust lahkuda, vahendas Financial Times.
Otsust vaaginud kohtunike hääled jagunesid 8 : 3 selle poolt, et parlament peab saama sõna.
Suurbritannia valitsus pöördus ülemkohtu poole, kui
alama astme kohus leidis, et valitsus ei saa artikkel 50 käivitada ilma parlamendi hääletuseta. Selle kohtuasja esitajad olid ärinaine Gina Miller ja juuksur Deir Dos Santos. Mõlemad on selle eest sotsiaalmeedias Brexiti pooldajate rünnaku alla sattunud.
Theresa May tõenäoline järgmine samm on nüüd see, et esitatakse lühike eelnõu, millele loodetakse kiiresti parlamendi mõlemas kojas heakskiit saata, kirjutas leht. Lühike oleks eelnõu selle pärast, et see ei tekitaks liiga tugevat vastuseisu parlamendi nende liikmete poolt, kes on vastu Suurbritannia lahkumisele ELi ühisturult ja tolliliidust.
Seotud lood
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.