Riigikohus jättis eile Väinamere Liinid OÜ hagi Urve Palo vastu menetlusse võtmata, teatas Palo esindaja, vandeadvokaat Terje Eipre pressiteate vahendusel.
- SDE liige, endine ettevõtlusminister Urve Palo Foto: Eiko Kink
Seega on Harju maakohtu lahend jõustunud ning Väinamere Liinid OÜ hagi Urve Palo vastu jäetud rahuldamata. Harju maakohus jättis mullu 12. jaanuaril tehtud otsusega Väinamere Liinid OÜ hagi Urve Palo vastu rahuldamata ja mõistis ettevõttelt eksministri kasuks välja menetluskulud.
Maakohus avaldas otsuses, et Palo ei ole avaldanud praamihanke kohta valeandmeid, samuti ei tuvastanud kohus avaldatud andmete õigusvastasust. Kohus on teinud kindlaks, et Palo kui endine minister avaldas samasuguseid andmeid, mis majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM), tuginedes MKMi pressiteatele ja teistele MKMi poolt kontrollitud ja avaldatud andmetele. Ühtlasi nõustus kohus, et nii MKMi kui ka Urve Palo avaldatud praamihankel osalejate pakkumuste hinnavahe 60 miljonit eurot kajastab osalejate pakkumuste võrdlust tingimustes, kus hankija otsustab mitte kasutada laevade väljaostuoptsiooni.
Väinamere Liinid OÜ pole tõendanud, et Palo väited hinnavahe kohta on valed.
Väinamere Liinid OÜ esitas 2015. aasta septembris maakohtule Urve Palo vastu hagi meedias avaldatud ebaõigete andmete avaldamise lõpetamiseks ja ebaõigete andmete ümberlükkamiseks.Hagiavaldus esitati seoses Palo poolt meedias esitatud väitega, et Väinamere Liinide pakkumuse maksumus hankemenetluses oli ühispakkujate omast 60 miljoni euro võrra kallim lepinguperioodi lõpus reisiparvlaevade väljaostmisel. Väinamere Liinid leidis, et Palo avaldatud andmed on ebaõiged, sest pakkumuste hinnavahe oli tegelikult 29 810 130 eurot, mitte 60 miljonit eurot ning seetõttu peab Urve Palo andmed enda kulul ümber lükkama.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.