Teenetemärk on ära võetud üheksal inimesel.
- Villu Reiljan ja Ester Tuiksoo pidid oma teenetemärkidest loobuma, kuid Reiljan pole neid senini tagastanud. Foto: Andres Haabu
Oma teenete eest ordeni saanud, aga siis sellest ilma jäänud inimesi on üheksa: riigiametnik Kalev Kangur, põllumajanduse edendaja Ester Tuiksoo, ettevõtluse edendaja Toomas Annus, rahvakunsti edendaja Jaan Aitaja, loodushoidja Villu Reiljan, politseiametnik Aivar Otsalt, skaudijuht Risto Mikael Teinonen, riigiametnik Herman Simm ja riigiametnik Sergei Bõstrov (puudub galeriist).
Praegu teame enamikku neist hoopis teise ja pahelisema tiitliga. Kangur, Tuiksoo, Reiljan ja Annus on süüdi mõistetud korruptsioonikuritegudes, Simm on riigireetja, Otsalt on samuti kuritegudes süüdi mõistetud. Jaan Aitaja on süüdi mõistetud pedofiilias. Teinonen on oma teenetemärki kandnud koos haakristi kujutava käesidemega. Bõstrov on süüdi mõistetud omastamises ja riigisaladuse avalikustamises.
Kurioosne on, et enamik äravõetud teenetemärke on siiani tagastamata. Kümnest äravõetud teenetemärgist on tagastamata seitse.
Teenetemärkide seaduse kohaselt võib Vabariigi President otsustada teenetemärgi äravõtmise, kui on jõustunud kohtuotsus, millega isik on süüdi mõistetud tahtliku kuriteo toimepanemises või saavad teatavaks enne teenetemärgi andmist esinenud asjaolud, millest teadmise korral ei oleks isikule teenetemärki antud või isiku hilisem käitumine on olnud niivõrd vääritu, et see välistaks talle teenetemärgi andmise.
8 fotot
- Toomas Annus, ettevõtluse edendaja (Valgetähe III klassi teenetemärk anti 6.02.2006, võeti ära 2.04.2013) Foto: Eiko Kink
Seotud lood
Aleksandr Kostin ja Sergei Astafjev, Placet Group OÜ (
laen.ee,
smsraha.ee) asutajad, on võtnud endale sihiks arendada ja edendada Eesti jalgpalli ja futsali ehk saalijalgpalli nii Tallinnas kui ka Ida-Virumaal. Nende juhitav MTÜ PG Sport on tuntud oma pühendumuse ja panuse poolest Eesti spordi edendamises, pakkudes uusi võimalusi noortele talentidele ja aidates kaasa spordi kultuuri arengule.