Uuringufirma Kantar Emor ning audiitorteenuste, raamatupidamise ja konsultatsioonifirma Grant Thorntoni uuringus "Naised äris 2017" paigutus Eesti 36 riigi seas naisjuhtide osakaalult kõikide juhtide hulgas 40%ga kolmandale kohale.
- Eestis on naisjuhte rohkem kui mõnes arenenud riigis. Foto: Meeli Küttim
Eestit edestasid Venemaa (47%) ja Indoneesia (46%).
"Baltimaad ja Ida-Euroopa on naisjuhtide osas esirinnas," sõnas Grant Thornton Balticu partner Anastasia Borovaja. "Põhjuseid, miks naised Eesti tööturul aktiivselt kaasa löövad ning sageli ka kõrgetele kohtadele jõuavad, on mitu: ajalooliselt ollakse harjunud tööl käima, riiklik perepoliitika laseb turvaliselt pärast lapsepuhkust tööle naasta ning aina enam ettevõtteid hindab nii-öelda pehmeid väärtusi, kus võtmeroll on naistel."
"Naiste osalus ettevõtete juhtimisel on heaoluühiskondades tunduvalt väiksem. Aegade jooksul kujunenud mudel "mees on pere toitja, naine aga kodu hoidja" on jätnud oma jälje. "Headeks" näideteks on Saksamaa, kus on naisjuhte 18%, ning Ühendkuningriigid 19%ga. Ühiskonna patriarhaalne mõtlemisviis iseloomustab eriti selliseid riike nagu Jaapan (7%), Argentina (15%) ja India (17%)," rääkis Anastasia Borovaja.
Uuring „Naised äris 2017“ toimus 36 riigis ajavahemikul oktoobrist detsembrini 2016. Uuringu tarbeks küsitleti 5526 tippjuhti.
Seotud lood
Tiina Käsi on nimi, mis kõlab ärimaailmas paljudele tuttavalt. Tal on juhtimises üle 25 aasta kogemust, kuid tema karjäär pole olnud lihtne ega lineaarne, vaid täis ootamatuid võimalusi ja väljakutseid, millest on sündinud väärtuslikud õppetunnid. Nordea Eesti tegevjuht, kes alustas oma karjääri rootsi keele õpetajana, on tänaseks saavutanud palju ja juhib mitmekesist ning rahvusvahelist organisatsiooni. Käsi kogemus ja oskus tasakaalustada töötulemusi ja inimlikku hoolivust teevad temast juhi, kelle teadmised ja arusaamad on väärt jagamist.