Barclays pank väitis, et Inglise Keskpank survestas neid finantskriisi ajal intressimäärasid ebaseaduslikult manipuleerima, selgub BBC poolt avaldatud kõne lindistusest.
- Inglise Keskpank. Foto: EPA
Libor (London Interbank Offered Rate) on intressimäär, mille alusel pangad üksteisele raha laenavad. Seda kasutatakse ka finantstoodete, näiteks kinnisvaralaenude, hindamiseks.
Lindistusest on kuulda, et ennast Barclays juhtivtöötajana identifitseerinud Mark Dearlove käseb panga töötajal Peter Johnsonil intressimäära alandada.
„Suurbritannia valitsus ja Inglise Keskpank avaldasid meile survet, et me Libori määra madalamale suruks,“ ütles Dearlove kõnes töötajale.
„Seega ma peaksin need viima madalamale tasemest, mille juures me raha teeniks?“ ütles Johnson telefonikõnes. Dearlove vastas talle jaatavalt.
„Fakt on see, et Inglise Keskpank ja mitmed teised inimesed on sellesse segatud. Ma olen selle suhtes sama vastumeelne nagu sina, aga nad lihtsalt ütlesid meile, et seda tuleb teha,“ ütles Dearlove.
Libori seati selle järgi, milline on pankade omavaheliste laenude keskmine intressimäär. Informatsioon Libori määramiseks tuli pankadest. Regulaatorid on aga mitmeid kordi tõestanud, et Barclays ja teised pangad manipuleerisid Liboriga oma kauplemispositsioonide huvides. Nüüd on skandaali kistud ka Inglise Keskpank.
Inglise Keskpank teatas, et Libor ja teised tähtsamad globaalsed mõõdikud ei olnud sellel perioodil Suurbritannias ja mujal pool maailmas reguleeritud. Keskpank lisas, et dokumendid ja salvestused on saadetud Suurbritannia Raskete Kuritegude Büroosse (Serious Fraud Office).
Barclays pank ei ole kommentaare veel jaganud.
Seotud lood
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.