Eesti kalleimat, ökojäätist tootva La Muu käive kasvas küll mullu kiiresti, kuid kasumlikkus kannatas ning ettevõte sulges kahjumliku kohviku.
- Rasmus Rask Foto: ÄP fototoimetus
Nimelt selgub ettevõtte värskest aasta-aruandest, et La Muu OÜ kasvatas käivet ligi 40% võrra ehk 804 000 euroni. Ärikasum kahanes samal perioodil kolmandiku võrra 53 316 euroni.
La Muu toodab mahetoorainetest jäätist ja nimetas end mõni aasta tagasi Eesti kalleimat jäätist tootvaks ettevõtteks. 400grammine karp maiust maksis tarbijale ca kaheksa eurot.
Möödunud aastal tõi ettevõte turule viis uut jäätisesorti, müügivõrgustik kasvas enam kui 120 müügipunktini ja jäätisemüügi käive kasvas viiendiku võrra. Aasta keskel loobuti jäätisekohvikust Viru Keskuses, sest kahe tegutsemisaasta jooksul ei suudetud seal tegutsedes leida ärimudelit, mis oleks võimaldanud pakkuda kõrget teenusekvaliteeti ning teenida kasumit. "Jõudsime järeldusele, et meie tugevus on siiski jäätis, selle tootmine ja müük. Kohvikuäri nõuab teistsuguseid oskusi, aga eelkõige keskendumist," selgitab ettevõtte omanik Rasmus Rask aasta-aruandes. "Aga aasta lõpetasime mažoorsetel nootidel - töötasime välja pikaajalise kasvustrateegia ning alustasime ettevalmistusi eksportturgudele laienemiseks."
Eelmisel aastal liideti La Muu OÜga ka tütarfirma Relevante, mis Viru Keskuse kohvikut opereeris. Laenuintressid ja tütarfirmast teenitud kahjum andis aasta puhaskahjumiks 19 000 eurot.
Keskmiselt töötas La Muus eelmisel aastal 10 täistööajaga töötajat, kelle keskmine brutokuutasu moodustas ca 1300 eurot kuus.
Ettevõtte omanikud on Priit Mikelsaar ja Rasmus Rask.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.