Valmistoite tootev Lunden Food kasvatas müügitulu kolmandiku võrra. Kasum peaaegu kahekordistus ning ulatus ligi 2,4 miljoni euroni.
- Valmistoidutootja Lunden Food püsib juba mitmendat aastat edukaimate toidutööstuste hulgas. Foto: Eiko Kink
Äripäeva infopanka jõudnud ettevõtte majandusaasta aruandest selgub, et valmistoodete tootmisega tegeleva Lunden Food OÜ müügitulu kasvas mullu 32 protsenti, 17,52 miljoni euroni (võrreldes eelneva aastaga). Ärikasum suurenes 86 protsenti, 2,38 miljoni euroni.
Mullu töötas firmas keskmiselt 218 inimest, keda oli aasta varasemaga võrreldes 44 rohkem. Käive töötaja kohta suurenes 5 protsenti, 80 350 euroni. Keskmine brutotasu tõusis 5 protsenti, 1022 euroni kuus.
Ettevõte toodab jahutatud ja külmutatud valmistoite: võileivad, salatid, sushi, magustoidud ja muud toidud.
„Lunden Foodi 2016. aasta majandustulemused olid mullusest oluliselt paremad ning välisturgudel lisandus uusi kliente. Oluliselt kasvas surve palgatõusule ja halvenes kvalifitseeritud tööjõu kättesaadavus,“ kirjutas ettevõte oma tegevusaruandes.
No component for type: contentPartInfopank
Ettevõtte peamiseks turuks on Soome kaubandusketid ja Läänemere reisilaevad, kuhu turustati 76 protsenti toodangust. Kohalikule Eesti turule müüdud toodang moodustas ca 24 protsenti kogumahust.
Aastal 2017 on plaanis suurendada mahtu Soome turul ja alustada toodete eksporti kahel uuel välisturul, avaldas firma. Tänavune plaanitav käive on 22 miljonit eurot.
„Jätkub suund investeerida ettevõtte tehnoloogia uuendamisse – 2017. aastal on planeeritud investeeringuid tootmisseadmetesse 900 000 eurot,“ lisas ettevõte.
Lunden Food OÜ emafirma on Rootsi ettevõte Oy Lunden Foods Ab. Eelmisel ja üle-eelmisel aastal firmast dividende ei võetud.
Põhjalikumalt saab tutvuda firma majandustulemustega
Äripäeva infopangas.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.