Tuleva juht Tõnu Pekk reageeris rahandusministeeriumi väljaütlemisele, mille järgi ei tasu Eesti ja teiste riikide pensionisüsteemis kõrvutada võrreldamatut.
- "Rahandusministeeriumi kommentaar on selges vastuolus sellega, mida pensionifondid inimestele teise samba kohta räägivad," lausus Tuleva juht Tõnu Pekk. Foto: Andres Haabu
Tuleva teatas täna, et alustas allkirjade kogumisega pensionisamba väljamaksete reformiettepanekule. Ettepanekus seisab, et Eesti peab õppima Rootsi ja Suurbritannia kogemusest ning lähtuma põhiseaduslikust põhimõttest, et igal inimesel on õigus oma vara vabalt käsutada.
Rahandusministeerium
sõnas vastuses Tulevale, et Eestis kehtivat süsteemi ei saa samastada Suurbritannia ja Rootsi omaga.
Järgneb Tulevalt saabunud vastus
Selge vastuolu
Tõnu Pekk
Tuleva juht
Rahandusministeeriumi kommentaar on selges vastuolus sellega, mida pensionifondid inimestele II samba kohta räägivad. Sellepärast oleme ettepanekus öelnud, et II samba eesmärk ning olemus tuleb selgelt ja täpselt sõnastada.
Minu meelest peaks ikka võrdlema just seda, kui suure sissetuleku säästud tagavad meile võrreldes teiste riikide inimeste säästudega. Ja kui meie süsteem on ebaefektiivne, tuleb see jõuliselt korda teha, sest paraku on rikkamatel riikidel niigi edumaa. Muidu jääme lihtsalt teistest kaugele maha ja võime tulevikus suvilast Saaremaal ainult unistada, sest naaberriikide pensionärid on nii palju rikkamad.
Suvel jäi kogumispensionide seaduse arutelu käigus mulje, et rahandusministeerium on aru saanud, et peenhäälestusest enam ei piisa. Nad tegid lausa nn kompromissettepaneku, mis meie tõstatatud probleeme püüdis lahendada.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.