Kohus kuulutas välja pelmeenikuninga, UVICu omaniku Aleksandr Musarovi eraisiku pankroti, pankrotiavalduse esitas mehe vastu firma UAS Tagatisagent, kes nõuab ligi 1,5 miljonit eurot.
- Oma ettevõtte UVICu käendamisest tekkis Aleksandr Musarovil uus probleem, kui kohus kuulutas välja tema isikliku pankroti. Foto: Andras Kralla
infopank
Vaata ka Infopangast:
Saatuslikuks sai Musarovile käendus. UAS Tagatisagendi esindaja, büroo TGS Baltic vandeadvokaat Kedli Anvelt selgitas, et firma hoiab UVICu võlakirjaomanike huvides tagatisi. „Üks tagatis on võlakirjaomanike nõuete tagamiseks Aleksandr Musarovi antud kõnealune käendus. UAS Tagatisagent realiseerib seda võlakirjaomanike huvides ja nende nõuete katteks,“ rääkis Anvelt.
Musarovil on asjast oma arvamus. „On seltskond ettevõtteid, kes tahavad väga minu pankrotti,“ märkis Musarov, kes sai samuti ärikeelu, mis kaasneb automaatselt, kui tekib füüsilise isiku pankrot.
Algavad vaidlused
UVICu võlakirjaomanikele oli saneerimismenetlus halb üllatus.
Villu Tragon,
UVICu omaniku esindaja
Musarovi advokaat Villu Tragon rõhutas, et tegu ei ole Musarovi isiklike võlgadega. „Tegemist on UVICu käendamisest tulenevate nõuetega,“ lausus Tragon, kelle hinnangul leiab nende seast vaieldavaid nõudeid.
„Saan aru, et UVICu võlakirjaomanikele oli firma saneerimismenetlus halb üllatus. Seetõttu on suhted juba mõnda aega üsna teravad olnud. Lihtsa talupojaloogika järgi võttes ma aga ei näe, kuidas võiks Musarovi isiklik pankrot võlakirjaomanikele majanduslikult kasulik olla,“ lausus Tragon.
Pikemas perspektiivis näeb Tragon, et pankrotimenetlus tehakse läbi, Musarovi vara müüakse ja võlausaldajate nõuded rahuldatakse. „Seda, millises ulatuses, ei tea,“ sõnas Tragon. Ta ei avaldanud Musarovi vara väärtust, kuna ka see olevat Tragoni sõnul mõneti ebaselge, kuid ta nentis siiski, et praeguse põhjal Musarovi vara võlanõuet suure tõenäosusega ei kataks.
„Ilmselt jääb puudu. Kõik sõltub sellest, kuidas kulgevad vaidlused potentsiaalsete nõuete üle. Käenduste summad on väga suured, kuid paljudel juhtudel ei ole selge, kas käenduste sissenõudmine on vajalik. Suure tõenäosusega ettevõtted, kelle kohustusi on tagatud, suudavad tegelikult need kohustused ise täita,“ rääkis Tragon.
Esimene võlausaldajate koosolek toimub selle kuu lõpus ja nõuded Musarovi vastu tuleb esitada hiljemalt kahe kuu jooksul.
Võlasumma teada
Äripäev kirjutas augustis, et UVIC on saneerimisel. Kui saneerimisnõustaja ei olnud nõus avalikkusele välja ütlema firma võlgade suurust, siis Tragon ütles, et nõuded jäävad 11-12 miljoni euro juurde. Saneerimiskava järgi rahuldatakse nõuded sajaprotsendiliselt.
„Saneerimiskavades vähendatakse tihti nõudeid. UVICu saneerimiskava mõte on nõuete mõningane ajatamine, mitte vähendamine,“ lausus Tragon. Kõige pikem võlgade tasumise periood ulatub kümne aastani, on Tragon kursis.
Augustis nentis miljoni euroni ulatuva maksuvõlaga UVICu omanik Musarov Äripäevale, et firmal on muresid.
Liha-, pelmeenide ja valmistoidu tootjale andis põntsu Venemaa osaliselt kehtestatud impordikeeld toiduainetele. "See on üks probleemidest, mis ei ole meile just abiks olnud," kommenteeris Musarov ja lisas, maksuametiga on nad teinud maksegraafiku. Saneerimisavalduse esitas UVIC kohtule ise.
Läinud majandusaasta aruannet ei ole UVIC seniajani esitanud. Pilgu saab heita vaid 2015. aasta aruandele, mille järgi teenis ettevõte müügitulu 12,1 miljonit eurot, kasum jäi 1,3 miljoni euro juurde.
Kontsern investeeris 2015. aastal põhivarasse 1,17 miljonit eurot, suurimaks investeeringuks oli uue laohoone ehitamine.
Eelmisel aastal investeeris Musarov Venemaale 8 miljonit eurot, et rajada Novgorodi toidutööstus, kuid UVICule andis hoobi Venemaa kehtestatud impordikeeld. Kontserni põhiturud on Eesti, Läti ja Leedu.
Seotud lood
Freedom Holding Corp. avaldas oma 2025. aasta teise kvartali tulemused, mis näitavad ettevõtte käibes ja puhaskasumis märkimisväärset kasvu. Tulenevalt laienemisest, tõusid ka ettevõtte kulud.