Vaidlus Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) fuajees asuva apteegi üüriruumide üle on kestnud juba kaheksa kuud. Nüüd ilmnes, et kohus ei saagi veel istungiaega paika panna.
- Apotheka Tartus Veeriku keskuses. Foto: Margus Ansu / Tartu Postimees / Scanpix
Nimelt on PERH seni katsetanud võimalusi, kuidas tagada, et nad saaksid pika kohtuvaidluse lõpuks apteegilt kahjuhüvitise välja nõuda,
kirjutab Eesti Päevaleht. Haigla pelgab, et muidu ei pruugi nad Apothekalt ehk Terve Pere Apteek OÜ-lt vaidluse lõppedes enam sentigi saada. Ametlike andmete järgi viimastel aastatel mitme miljoni euroga kahjumisse jäänud firma võib selleks ajaks näiteks pankrotti minna.
Pärast mitut katset on nüüüd asjad nii kaugel, et esimese astme kohus on PERHi kahjuhüvitise garantiiks valmis arestima apteegi kontod kokku ligi 260 000 euro ulatuses, kuid Terve Pere Apteek OÜ kaebas rahuldatud taotlused edasi. Kuni need kaebused pole kõrgemas kohtuastmes lahendatud, ei saavat maakohus asja sisuliselt arutama hakata.
Haigla ja apteegi üürivaidlus algas mullu 2. oktoobril, kui Apotheka üürileping PERHis lõppes. Haigla korraldas eelmise aasta juulis üürniku leidmiseks avaliku konkursi, mille võitis Benu Apteek Eesti OÜ. Benu ei ole konkurendi tegevuse tõttu saanud siiani haiglas apteeki avada.
Eesti Päevalehe artiklis leitakse, et PERHi juhtkond võib peagi mõista, et lihtsam on konkurss tühistada ja puuküürnikuga kokkulepe sõlmida. Siis lõpeks praegune patiseis, kus haigla ei teeni üüritulu (ligi 40 000 eurot kuus), ja ühtlasi pääsetaks lõputuna näivast kohtuvaidlusest.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.