EASi endine juht Hanno Tomberg selgitas kaks aastat tagasi, et Veber esitas projekti tulemusena suuremad käibenumbrid, mida kajastas ettevõtte bilansis nõudena. Tegelikult Veberi firma teenuseid ei pakkunud ja EAS nõudis tagasi umbes 134 000 eurot. Kokku oli ettevõte toetust saanud ligi 166 000 eurot.
EAS pidi raha tagasi saama 2016. aasta novembris. Kell tiksus, aga raha laekumine venis. LP-le antud intervjuus lubas Veber toetuse “hea meelega tagasi maksta”. Samuti leidis Veber, et 134 000 eurot ei ole summa, mis üle jõu käib. “See ei löö jalgu alt, ei löö pikali, ei aja pankrotti,” kinnitas ta. “Aga kindlasti tuleb seetõttu ümber hinnata senised tegevusplaanid.”
Postimehes tunnistas Veber, et pidi Ameerikas otsustama, kas sõlmida kuueks ja pooleks aastaks leping, mille tulemus aitab tal EASi seatud käibenõudeid täita või jahtida põnevaid väljakutseid. Veberi sõnul valis ta viimase tee, teades, et ei pruugi plaani täita, mis võib tähendada toetuse tagasimaksmist.
Lubatud raha ei ole EAS siiani näinud, kuigi üritas selle kättesaamiseks kohtutäiturit kasutada. Kannatuse kaotanud EAS esitas nüüd Veberi firma vastu pankrotiavalduse.
Illusionisti firma JJV Productionsi majandusliku seisuga ei saa tutvuda, sest ettevõte esitas viimase aruande aastal 2014. Samas on ettevõttel üleval 5000eurone maksuvõlg ja kui varem ajas Veber äri oma venna Jesperiga, siis viimane lahkus firma juhatusest selle aasta jaanuaris.
Otsis lahendust
Veber vahetas EASiga kirju võimaliku maksegraafiku koostamiseks, kuid EAS keeldus pakkumisest, sest Veber soovis maksmist aasta võrra edasi lükata. EASi sõnutsi ei saa seda aga seaduse järgi võla ajatamiseks pidada.
Ilmselt ei näe EAS toetusraha enam kunagi, sest kohtutäituri hinnangul on Veberi firma varatu. Seetõttu tõdeb EAS juba praegu, et kui kohus ettevõtte pankroti isegi algatab, lõpeb see arvatavasti raugemisega. Ometi ei jäta EAS oma jonni. „Nõuet ei saa lootusetuks tunnistada enne pankrotimenetlust,“ lisas EASi kommunikatsioonispetsialist Martin Altraja.