Tänane Äripäev kirjutas Eesti rikkaimatest noortest inimestest, kelle varade väärtus on vahemikus 7–200 miljonit eurot. Maailma rikkaimatele noorukitele jäävad nad aga kõvasti alla.
- Snapchati asutajad Bobby Murphey ja Evan Spiegel on ühed maailma rikkaimad noored. Foto: JUSTIN LANE
Äripäev reastas 9 alla 30aastast noort, kes on jõudnud tänavu Rikaste TOPi. Investopedia portaal on toonud välja ka 9 rikkaimat kuni 30aastast noort üle kogu maailma. Nii nagu Eesti jõukamad noorukid, on ka enamus neist saanud oma vara tänu rikastele vanematele.
Kaheksandat ja üheksandat kohta jagavad vennad Patrick ja John Collison, esimene neist on 29 ja teine 27 aastat vana. Nad asutasid koos ettevõtte nimega Stripe. Tegevusalaks on ettevõtetele tarkvara loomine, mis ühendab äpid automaatselt krediitkaartide ja pangasüsteemidega, mis aitab hõlpsamini makseid teha. Collisoni-vennad on iirlased ja nende vara hinnatakse miljardi dollari suuruseks.
Seitsmendal kohal on 30aastane Wang Han, kelle vara hinnatakse 1,3 miljardi dollari suuruseks. Kust see rikkus tuleb – eks ikka päritud osalusest ettevõttest Juneyao Ait, mis on suur lennukompanii Shanghais. Osaluse päris Wang Han oma isalt, kes on lennukompanii asutaja. Kusjuures sama firma tegeleb ka näiteks jaekaubanduse, hariduse ja toitlustusega.
Kuuendat ja viiendat kohta jagavad õed Alexandra ja Katharina Andersenid, kusjuures Alexandra Andersen on maailma noorim miljardär – ta on kõigest 21aastane. Ta õde Katharina on 23aastane ja nad on norralase Johan Andersen Jr tütred ja pärijad. Johan Andersenile kuulub Norra riskifondifirma Ferd. Aastal 2007 andis Johan kummalegi tütrele 42,2% oma ettevõttest ja kummagi vara väärtus kasvas sedasi 1,4 miljardi dollari suuruseks.
Rikkuselt neljandal kohal on 28aastane Ludwig Theodor Braun, kes omab 10% ravimifirmast B. Braun Melsungen, mis asutati juba aastal 1839. Ettevõte alustas taimsete ravimite müügiga, tänapäeval tegeleb süstimislahustite ja kirurgiliste instrumentide loomisega. Eelmisel aastal oli ettevõtte käive pea 8 miljardit eurot. Ludwig Theodor Brauni vara väärtust hinnatakse 1,6 miljardi dollari suuruseks.
Kolmas koht kuulub 25aastasele Gustav Magnar Witzoele, kes omab pea poolt ettevõttest Salma ASA, mis on maailma üks suurim lõhekasvataja. Ettevõte asub Norras ja see asutati aastal 1991. Witzoe sai ettevõttes osaluse tänu oma isale, kes ettevõtte rajas. Gustav investeerib ka kinnisvarasse ja IT-idufirmadesse. Tema vara väärtus on hinnanguliselt 2,7 miljardit dollarit.
Esi- ja teist kohta jagavad 28aastane Evan Spiegel ja 29aastane Bobby Murphy, kes asutasid ettevõtte Snap Inci, mis haldab Snapchati – äpi, mille kaudu saab sõpradele saata ajutisi pilti. Mõlema omaniku vara väärtuseks hinnatakse 3 miljardile dollarile.
Kuula Eesti ja maailma rikkaimatest noortest tänasest Äripäeva hommikuprogrammist alates 8:30.
Seotud lood
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”