Ericssoni kontsernil on kümme värbamisbürood üle maailma. "Loomulikult loeb see, kui atraktiivne on Eesti elukeskkond," märkis Durejko. Üle 60 protsendi tootearendsuse üksuse tööjõust tuleb väljastpoolt Eestit. "Kui praegust poliitilist olukorda vaadata, siis meie tegevus on kahetine, kuid meil pole teist võimalust," tõdes Durejko.
Eelise annab paindlikkus
Juhi hinnangul on Ericsson Eesti konkurentsivõime alus endiselt paindlikkus ning seejuures ei soovi ettevõte kasvada väga suureks. "See tähendab, et meil on suutlikkus hoida suuri tootmismahte, kuid samas hoida töös 27 tooteliini ja teha väikesemaid mahte," selgitas Durejko. See aga tähendab tema sõnul suurt ajakulu tootmisliinide ümber seadistamisele, kuid tootearendusele keskenduva ettevõtte jaoks on tootmistsükli ümber seadistamine oluline võimekus.
"Kui arvestada, et meie tootmismaht on pigem kasvanud võrreldes kümendi alguses olnud kõrgaastatega, kuid käive on vähenenud, siis see tuleneb puhtalt sellest, et tootearendusega läheb kauem aega, sest tootmisliinide ümber seadistamise vajaduse tõttu toimub tootmismahtude kasvatamine teisel tasemel," selgitas Durejko.
Tarbides kasvab isu, kuid mitte hind
Ericssoni juht märkis, et Eesti mobiilioperaatorid on teinud suuri investeeringuid 4G-võrkudesse, millest on kasu lõiganud võrguseadmeid tootev Ericsson. "See näitab, et kasutajad on võtnud 4G vastu ja see on liikunud massidesse, kuid nad soovivad järjest kiiremat ühendust," selgitas Durejko. Samuti kasvatavad andmemahte üha kiiremat andmesidet nõudvad nutiseadmed.
"Sellepärast ootame umbes kaheksakordset andmesidemahu kasvu mobiilsidevõrkudes, kuid samal ajal tarbija jaoks hinnad langevad ja parem kasutaja kogemus tuleb erinevatest andmeallikatest. Näiteks kiirusetestid, mida lõpptarbijad siis näevad," rääkis Ericsson Eesti juht.
Tema sõnul määrab see huvitav kooslus, mida kohalikud mobiilioperaatorid Ericssonilt ootavad. "Sisendtulud kasvavad, kuid meie kliendid näevad seda, et peavad igal aastal toimetama 74% rohkem andmemahtu kliendi seadmetesse, kuid hinnakasv jääb inflatsiooni piirimaile ehk seda põhimõtteliselt pole," möönis Durejko.