Vanurite ja puuetega inimeste hoolekandeasutuste tegevus on 2017. aasta majandusaruannete järgi igati kasumlik äri.
Pea kõigil vanurite ja puuetega inimeste hoolekandeteenuse osutajatel on 2017. aastast ette näidata kasum, vaid kolm ettevõtet 27st jäid oma tegevusega miinusesse, kirjutab Meditsiiniuudised.ee.
Eaka või puudega inimese alalise hooldusteenuse hinnad Kuuda Hooldekodus algavad 650 eurost kuus. Kallimates hooldekodudes tuleb privaatse toa eest välja käia umbes 1500 eurot kuus.
Ärikasumi TOP 10 juhib Sotsiaalministeeriumi omanduses olev Hoolekandeteenused AS, mis teenis 2017. aastal 3 137 646 eurot kasumit. Hoolekandeteenused ASi põhitegevus on psüühilise erivajadusega täiskasvanud inimestele hoolekandeteenuste pakkumine, kuid tegutsetakse ka eakatele mõeldud üldhooldusteenuste turul ning hooldatakse puudega lapsi.
Hoolekandeteenused AS on teistest ärikasumi TOP 10 sama valdkonna ettevõtetest kordades suurem oma mitmekümne hooldekodu ja üle 900 töötajaga. Samas opereerivad TOP 10sse jõudnud ettevõtetest koguni pooled vaid ühe hooldekoduga ning suudavad majandada kasumlikult.
Hooldekodude kasumi TOP 10
Ärikasumi TOP 10 teisel kohal on esikohast ligi üheksa korda väiksema kasumiga (356 030 eurot) Lõuna-Eesti Hooldekeskus AS, mis opereerib kuue eakatele mõeldud hooldekoduga.
Ärikasumi TOPi kolmandal kohal on Kuuda Hooldekodu OÜ, mis teenis 2017. aastal 258 336 eurot kasumit. Kuuda Hooldekodu OÜ on üks neist ettevõtetest, mis opereerib vaid ühte Raplamaal asuvat hooldekodu ning selles töötab 17 inimest. Kasumi ja töötajate arvu suhe teeb Kuuda Hooldekodu OÜst suurimat kasumit töötaja kohta teeniva ettevõtte oma valdkonnas.
Märkimisväärset kasumit töötaja kohta näitab ka ärikasumi TOPi kuuendal kohal olev Mulgi Häärber OÜ, mis opereerib vaid 7 töötajaga, teenides sealjuures üle 80 000 euro kasumit.
Hooldekodude ärikasumi TOP 10 ettevõtetest kaks on kas riigi või kohaliku omavalitsuse omanduses – riigile kuuluv Hoolekandeteenused AS (1. koht) ja Türi vallavalitsusele kuuluv Käru Hooldusravi Keskus AS (10. koht). Ülejäänud kaheksa ettevõtet on eraomandis, neist kuus ettevõtet ainuomandis.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.