Märtsis karmide süüdistuste alla langenud kalatootja M.V.Wool tunnistab, et müük Taani on vähenenud.
- President Kersti Kaljulaid külastas Harjumaa ettevõtteid. Foto: Liis Treimann
Ettevõtte nõukogu esimehe Meelis Vetevoolu sõnul pole taanlased suutnud tõendada märtsis välja käidud
väiteid, nagu oleks Taanis seitse inimest haiglasse ja kaks hauda viinud listerioosipuhangu süüdlaseks olnud just tootja ehk M.V.Wool.
- Mati Vetevool ja president Kersti Kaljulaid. Foto: Liis Treimann
Ta jäi kindlaks ettevõtte poolt varem meediale öeldule - bakteri vohamise põhjustas hoopis Taani pool. "Meie kui tootja poolt oli ette antud temperatuur, mida nad ei täitnud," kinnitas Vetevool. Skandaal pole tema sõnul kalatööstusele suuri probleeme põhjustanud, kuigi Taani-suunaline müük on arusaadavalt kukkunud.
Foto: Liis Treimann
Eelmisel aastal teenis ettevõte 23 miljoni eurose käibe juures 437 000 eurot puhaskasumit, mis oli aasta varasemaga põhimõtteliselt võrdne tulemus. Vetevoolu sõnul pole ka tänavu märtsis puhkenud listerioosiskandaal müüki tervikuna märkimisväärselt mõjutanud.
Vetevool rääkis, et firma investeerib jätkuvalt tootmise arendamisse. "Pole suurt kasvu ega kukkumist, stabiilne aasta oli. Investeerinud oleme palju - lasime tööle päikesejaama ja mõlemad tehased lähevad üle CO2-külmasüsteemile ehk enam ei kasuta freooni. Peale selle oleme ostnud väiksemaid tootmisseadmeid. Teeme kogu aeg paremaks oma asju," kinnitas Vetevool.
- Meelis Vetevool M.V.Wool vabrikupoes Harkus. Foto: Andres Haabu
Kolmapäeval tegi kalatööstusesse visiidi ka president Kersti Kaljulaid. "See oli väga tore külaskäik. Ettevõtjatel on alati hea meel, kui riigiametnikud külas käivad," oli Vetevool rahul.
Veerand sajandit kalatootmist
M.V.Wool alustas tegevust 1994. aastal. Firma omab kahte kalatööstust Vintse ja Hüüru külades, mis annavad tööd vastavalt 41 ja 73 inimesele. Vintses toodetakse kuumsuitsu kala ja kulinaariatooteid, Hüürus toimub kalade fileerimine, soolamine ja külmsuitsutamine.
Kalatööstuse tooted on müügil enamikes Eesti jaekettides, lisaks eksporditakse kaupa ELi riikidesse, Šveitsi, Armeeniasse ning Jaapanisse. Kala ostetakse sisse peamiselt Norrast ja Soomest.
Mullune müügitulu oli 23,4 miljonit eurot ning puhaskasum 437 000 eurot, aasta varem teeniti 23,6 miljonit eurose käibe juures 482 000 eurot puhaskasumit.
Ettevõtte juhatuses on ainsana Mati Vetevool, nõukogus on lisaks temale Meelis ja Moonika Vetevool ning Indrek Rajangu.
Viga tarneahelas
M.V Wooli juht Mati Vetevool kinnitas märtsis pärast skandaali puhkemist Äripäevale, et tema juhitaval ettevõttel on kõik tootmisega korras ning viga tuli mujalt tarneahelast.
"Ma arvan, et selle uudise taustal ei teki mul ühegi kliendiga probleemi, sest kõik, mis minu tehasest välja läheb, on meie firma kontrolli all ja vastab Euroopa regulatsiooni nõuetele," kinnitas Vetevool. "Kõik, mis meie külmutusautodega tarnijani läheb, vastab nõuetele."
Juhtunus tuleb Vetevoolu kinnitusel viga otsida väljastpoolt nende tootmist ning tõenäoliselt võis tarneahela külmaahel lihtsalt katkeda.
"Mina olen absoluutselt kindel, et viga tuli pärast meid, meie hoiame kaupa temperatuuril vahemikus 0–4 kraadi ning kui kaup on sel temperatuuril hoitud, siis sellega mingit probleemi ei ole," oli ta veendunud. "Kui seda hoitakse lahtiselt, unustatakse kolmeks päevaks lahtiselt külmutuskapi peale, siis loomulikult mina ei vastuta selle eest enam – mina ei suuda kontrollida igat 100grammist pakki, et mis sellega edasi toimub."
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.