Valitsus kirjutab oma nelja-aastases tegevusprogrammis, et kavatseb teha otsuse Enefit Greeni vähemusosaluse (49%) aktsiate noteerimiseks juuniks.
- Enefit Green on Eesti Energia tütarettevõte. Foto: Andres Haabu
Enefit Greeni börsile sisenemist on pidevalt edasi lükatud, ehkki Tallinna börsi juht Kaarel Ots ütles selle aasta alguses, et ootab Enefitist "küll mitte vähem edu kui Tallinna Sadamast". Ots ütles siis, et ei näe põhjust, miks peaks sellega üle esimese kvartali ootama.
"See küll muidugi ei ole kuidagi minus kinni või minu mõjutada, aga ma tean, et töö selle nimel käib," lisas Ots. Nüüd on aga ka esimene kvartal mööda läinud.
Kaks nädalat tagasi kirjutasime ka sellest, et LHV ei jõua riigifirma börsile minekut ära oodata.
Tegevuskavas on samuti kirjas kahe teise riigifirma erastamise plaanid: Eesti Teede võõrandamisest
kõneldi juba mais ning Operaili vähemusosaluse müügi analüüs ja ettepanekud peaksid valmis saama detsembriks.
Riigifirma Operail juht Raul Toomsalu nentis veebruaris, et tal ei ole tegelikult midagi selle vastu, kui ettevõtte omanik on riik. Riik peaks olema tema sõnul siis aga alati valmis ja suuteline käituma omanikurollis võrdselt eraomanikuga. "Mis tähendab seda, et nende otsuste vastuvõtmine, mis nõuavad omaniku otsust, ei oleks seotud valimistega ega mingite poliitiliste teemadega. Muus osas ei ole minu arust mingit vahet."
Toomsalu lisas, et börsifirmana võiks otsustamine olla kiirem ja paindlikum, kuid viimasel ajal on läinud asjad paremaks ka riigifirmadele. "Juba see, et nimetamiskomitee nimetab osa nõukogu liikmeid ettevõttesse, toob sisse paremat, kiiremat ja paindlikumat otsustamist. Ja tegelikult ka targemat otsustamist."
Operail teenis
eelmisel aastal 10 miljonit eurot kasumit.
Seotud lood
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”