Belgia omanikega Eesti finantstehnoloogiafirma Fitek käivitab üleeuroopalise e-arvete portaali invoicegate.com, kus väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted saavad saata ning vastu võtta e-arveid, kirjutab ITuudised.ee.

- Fitek Grupi juht Mait Sooaru (vasakul) ja juhatuse liige Kaur Lohk.
- Foto: Liis Treimann
Fitek Grupi juhi Mait Sooaru sõnul soovivad nad teha e-arve saatmise ning vastuvõtmise lihtsaks ja kättesaadavaks igale ettevõttele. "Alustame Eestist, siit liigume edasi teistesse Balti riikidesse, seejärel Põhjamaadesse ja Kesk-Euroopasse. Eesmärk on aastaga katta suurem osa Euroopast, kasutades selleks kaubamärki invoicegate.com," märkis ta.
Kuna uue keskkonna arendus on mahukas ning suunatud laiale tarbijaskonnale kogu Euroopas, taotles Fitek toetust Euroopa Liidult ning taotlus osutus ainsa sarnase projektina edukaks. Üleeuroopalise veebikeskkonna arendust toetab Euroopa ühendamise rahastu (CEF).
Fitek kuulub finantstehnoloogia lahendusi pakkuvasse Fitek Gruppi, mis tegutseb Eestis, Lätis, Leedus, Ühendkuningriigis, Slovakkias, Serbias ning Bosnias ja Hertsegoviinas. Belgia ettevõttele Unified Post kuuluv grupp annab tööd 270 inimesele, firma mullune käive oli 21,5 miljonit eurot.
Pikemalt loe portaalist
ITuudised.ee.