Eesti Lennuakadeemia rektori Jaanus Jakimenko hinnangul on Eestil Nordicat vaja, et tekitada liinidel konkurentsi.
- Nordica lennu ettevalmistused Tallinna lennujaamas. Foto: Eero Vabamägi, Postimees/Scanpix
„Riigi seisukohalt on Nordica ja Regional Jeti Eestis tegutsemine oluline, sest see annab võimaluse nii praegu kui ka tulevikus LOTi või mõne teise operaatoriga pakkuda vajalikke ühendusi ning luua piisav konkurents liinidel,“ ütles Jakimenko.
Ta lisas, et turutõrke korral on võimalus avada ka uusi Nordica liine.
Jakimenko leiab, et praegu on just oluline arendada ettevõtet Regional Jet, sh lendamist teistele lennufirmadele, sest kui teha seda kasumlikult, luuakse sellega ka võimalused tulevikus liinivõrku laiendada.
Tema sõnul on Nordica Eesti Lennuakadeemia jaoks olnud hea koostööpartner, sest üliõpilased käivad seal praktikal ning akadeemia vilistlased on tööl nii Nordicas kui ka nende tütarettevõttes Regional Jet. „Nordica ärimudeli muutudes need töö- ja praktikakohad Regional Jetis oluliselt muutunud ei ole,“ lisas ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Sügisest Nordicat juhtima asuv meedia- ja kinnisvaraärimees Gunnar Kobin tõdes, et piloodiks, pardapersonaliks või lennukimehhaanikuks ta ei sobi, kuid juhtimisteemadega peaks hakkama saama.
Nordica plaan lõpetada oma nime alt lendamine on eesmärgipärane, riigifirma täielik likvideerimine või müümine seaks valitsuskoalitsiooni liikmete hinnangul ohtu Tallinnast lähtuvate otsereiside mitmekesisuse.
Nordica nõukogu esimees Toomas Tiivel ütles Äripäeva raadio hommikuprogrammis, et Nordica juhiks valitud Ekspress Grupi nõukogu endine esimees ja kunagine juht Gunnar Kobin on näidanud end võimeka juhina.
Nordica nõukogu esimees Toomas Tiivel selgitab, miks oli vaja koostööd LOTiga uuendada nii, et riiklik lennufirma lõpetab oma nime alt lendamise, piletimüügi ja teenindusprotsessi eest hakkab edaspidi vastutama LOT ja Nordica pakub fikseeritud tunnihinnaga lennuteenust.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.