Enamik Eesti ettevõtjaid, kes ei esitanud tähtajaks majandusaasta aruannet, ei taha teemat arutada. Küll aga tunnistas üks ettevõtja Äripäevale, miks jäävad temal majandusaasta aruanded esitamata.
- Jalgratastega tegelev Indrek Narusk tunnistab ausalt, et ei ole esitanud majandusaasta aruannet, kuigi see on tema kui ettevõtja kohus. Foto: Andras Kralla
Velonia Bicycles OÜ tegevjuht Indrek Narusk oli ainuke ettevõtja, kes nõustus Äripäevale selgitama, miks ta ei ole esitanud aruannet. Naruski sõnul ei ole praegu jalgrattaettevõttel sugugi lihtne aeg. Mullu ei suutnud Velonia Bicycles saavutada mingit kasvu, ka sel aastal on olukord endine, tõdeb Narusk. Ettevõtja plaanib enda nulli piiril kõikuva firmaga varsti midagi ka ette võtta, aga mida täpselt, jättis Narusk üllatuseks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Lohakus majandusaasta aruannete esitamisel pole vastuvõetav ei äri ega riigi vaatevinklist – siin tuleb midagi ära teha, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Tähtajaks esitas majandusaasta aruande ligi 110 646 ettevõtet, mis tähendab, et esitamata on 51 protsendi Eesti ettevõtete aruanne.
Majandusaasta aruande esitamise tähtaeg kukkus eelmisel pühapäeval ning seda ei lasknud oma klientidel unustada ka näiteks Swedbank, kes saatis hulgale äriklientidele meeldetuletuse.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.